28. 4. 2023

10 cyklistických vtipov vytvorených umelou inteligenciou alebo aký vtipný je robot?

Umelá inteligencia borí internet. A kto ju vraj nezačne využívať hneď, nebude v online svete existovať už za pár mesiacov, maximálne rokov. Aby nám neušiel vlak, začali sme sa tiež hrať. ChatGPT nám už pomohol s osnovou k niekoľkým článkom, my sme ale chceli niečo kreatívnejšie. Vyskúšajme, ako je na tom chatbot s humorom...

 

Vtipy suchšie ako saharská púšť

Na začiatok sme "testu vtipnosti" podrobili elektrobicykle. Od svojho nástupu sa na nich veľa ľudí pozerá cez prsty a sú terčom posmeškov. Tak sme si hovorili, že aj chatbotovi by tým pádom tie vtipy o elektrobicykloch mohli ísť lepšie. Náš pokyn znel: „Vymysli vtip na tému elektrobicykel“ a ChatGPT ich začal chrliť s obdivuhodnou kvantitou. Kvalitu posúďte sami:

 

— Vtip #01

 

— Vtip #02

 

— Vtip #03

 

— Vtip #04

 

Niektoré prípady boli také absurdné a nepochopiteľné, že sme sa jednoducho museli opýtať, prečo by práve toto malo byť vtipné. Chatbot má ale odpoveď na všetko, takže nám zdvorilo vysvetlil prečo sa máme chytať za brucho.

 

— Vtip #05

 

Nakoniec si vlastne ani sám robot nebol istý vtipnosťou svojich vtipov, pretože z ničoho nič začal za svoje výtvory pridávať vetu: "Aspoň sa snažím byť vtipný, snáď sa Vám to páči." Popravde, robot, veľmi nie. A valil ďalej svoju lavínu kameňákov.

 

— Vtip #06

 

Chceme zábavné sociálne siete

OK, zatiaľ sme sa veľmi nezasmiali. Poďme to zovšeobecniť a zosmiešniť nás všetkých, cyklistov. Zmenili sme zadanie aj formát finálneho výstupu. Tentokrát sme chceli zábavný príspevok na Facebook. Pokyn pre chatbota: "Vymysli krátky a vtipný príspevok na facebook na tému cyklistika".

 

— Vtip #07

 

— Vtip #08

 

— Vtip #09

 

Prvé pokusy sa vezú na rovnako rozpačitej vlne ako predtým. Len ťažko sa to dá nazvať humorom. Nakoniec prišiel záblesk geniality a ChatGPT zo seba vydal presne mierený vtip. Tomu sa, chatbot, hovorí v ľudskej reči udrieť klinček na hlavičku. Bravo.

 

— Vtip #10