Objednal som si bicykel. V akom stave mi príde?

Bicykel, ktorý vám od nás v krabici príde, bude kompletne nastavený. Stačí len nainštalovať pár komponentov a môžete vyraziť na prvú jazdu.

Pokiaľ si netrúfate na túto finálnu montáž, využite pri objednaní našej služby Comfort, ktorá zaručuje doručenie kompletne zloženého a nastaveného bciykla. Táto služba je spoplatnená čiastkou 39 € a odporúčame ju najmä menej zručným užívateľom (na túto službu sa vzťahuje doprava zadarmo a to pri objednávke nad 2000 € (musí byť v objednávke bicykel alebo elektrobicykel).

 

Ako si zostaviť bicykel z krabice?

Pokiaľ ste zvolili bežný spôsob dopravy a prevzali balík, delí vás od prvej jazdy na novom bicykli len pár jednoduchých montážnych krokov.

Ku každému bicyklu vždy dostanete:

-záručný list

-faktúru

-sadu imbusových kľúčov

Najskôr z krabice vybaľte všetok obsah a opatrne z neho odstráňte ochranný kartón a fóliu.

Teraz máte pred sebou svoj bicykel s odobratým predným kolesom, riadidlami, pedálmi, sedlom a sedlovou trubkou. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako bicykel skompletizovať.

1. Pripevnenie riadidiel do predstavca

Najprv odskrutkujte skrutky na predstavci (2 až 4 imbusové skrutky vo veľkosti 4-5). Riadidlá nasaďte do predstavca a skrutky zatiaľ dotiahnite len ľahko, aby ste mohli s riadidlami manipulovať. Teraz nastavte správny uhol riadidiel a dotiahnite všetky skrutky. Dotiahnutie robte krížom, aby bolo rovnomerné. Dbajte na to, aby boli všetky skrutky dostatočne utiahnuté, tým zabránite uvoľneniu riadidiel. Nesmie však dôjsť k strhnutiu závitu. Karbónové riadidlá doťahujte momentovým kľúčom.

Tip: Ak základný servis bicykla zvládate sami, odporúčame používať vhodné dielenské náradie pre domáce použitie. Na výjazdoch potom oceníte kompaktné cyklonáradie v praktickom multikľúči.

2. Nasadenie predného kolesa

Z vidlice zložte plastový kryt. Ak je bicykel vybavený kotúčovými brzdami, vytiahnite rozperu medzi doštičkami, do osi náboja vložte rýchloupinák a predné koleso nasaďte na vidlicu. Páčka rýchloupináka by vždy mala byť na ľavej strane. Pomocou matky na pravej strane dotiahnite rýchloupínací mechanizmus.

Ak je bicykel vybavený pevnou osou, nasaďte najprv predné koleso do vidlice, potom prestrčte pevnú os vidlicou aj nábojom. Doťahujte, kým nie je bicykel úplne stiahnutý. Potom uzavrite páčkou k vidlici, alebo použite momentový kľúč, podľa typu bicykla.

3. Nasadenie sedla a sedlovej trubky

Sedlovú trubku so sedlom zasuňte do rámu. Dajte si pozor na maximálne možné vysunutie sedlovej rúrky, ktoré je vyznačené ryskou. Nikdy nenastavujte sedlovku nad túto rysku. Môže dôjsť k závažnému poškodeniu, na ktoré sa nevzťahuje záruka. Keď je sedlo v správnej výške, stiahnite sedlovku objímkou ​​na ráme, buď pomocou rýchloupináku, alebo imbusovým kľúčom 4-6.

Tip: Ako správne nastaviť výšku sedla sa dozviete v článku Ako si nastaviť správny posed na bicykli?.

4. Inštalácia pedálov

Najprv skontrolujte, ktorý pedál je pravý a ktorý ľavý. Označenie zvyčajne nájdete nad závitom. Závit pedálu najskôr namažte vazelínou, to vám neskôr pomôže pri demontáži pedálov. Pozor - ľavý pedál má obrátený závit. Keď budete držať závit pedálu a zároveň točiť kľukami dozadu, pedál sa krásne zaskrutkuje. Na záver ho stačí len dotiahnuť plochým kľúčom č. 15.

Tip: K novému bicyklu odporúčame vybrať nášľapné pedále, ktoré sú pevne spojené s topánkou pomocou zarážky namontovanej na topánke. Vďaka tomu je jazda oveľa príjemnejšia a šliapanie efektívnejšie.

Hotovo

Teraz môžete vyraziť na prvý výjazd. A pokiaľ montáž nejde úplne po masle, zavolajte nám na infolinku +421 233 056 939 a my vám radi poradíme.