Ako zostaviť bicykel z krabice?

Pokiaľ ste zvolili bežný spôsob dopravy a prevzali balík, delí vás od prvej vychádzky na novom bicykli len pár jednoduchých montážnych krokov. Ku každému bicyklu vždy dostanete záručný list, faktúru a súpravu imbusových kľúčov, aby ste si mohli bicykel ľahko a rýchlo pripraviť na jazdu.

Čítajte viac >>

 

Ako si nastaviť správny posed na bicykli?

Správne nastavený posed zlepšuje jazdný komfort a pomáha predchádzať bolestiam chrbta, kolien, kĺbov či zápästia. Správny posed zaručuje aj najefektívnejší prenos sily do pedálov. Pri nákupe bicykla na predajni MOJEKOLO vám správnu polohu sedla a pozíciu za riadidlami nastaví vyškolený personál. Pokiaľ ste ale bicykel kupovali cez internet a dorazilo k vám prepavnou službou, prečítajte si, ako si posed nastaviť doma.

Čítajte viac >>

 

Akú výbavu sa oplatí voziť na bicykli?

Vytipovali sme 12 kúskov cyklo výbavy, na ktoré by ste nemali zabudnúť, keď vyrážate na bicykel. Čo si vziať so sebou, aby vás neprekvapila zima, dážď, smäd, porucha a ďalšie nepríjemnosti?

Čítajte viac >>

 

Ako si pripraviť bicykel na sezónu v 5 krokoch?

Počasie už si hovorí o poriadny cyklo výlet a váš dvojkolesový miláčik ešte stále odpočíva v prítmí pivnice alebo garáže? Než tento rok prvýkrát šliapnete do pedálov venujte mu trochu starostlivosti, nech vás môže celú sezónu zase spoľahlivo voziť.

Čítajte viac >>

 

Ako zazimovať bicykel?

Bicykel si zaslúži celoročnú starostlivosť, ale obzvlášť po sezóne by ste mu mali venovať pár minút navyše. Správna posezónna údržba vám ušetrí veľa času a starostí na jar, až budete chcieť vojsť do novej sezóny.

Čítajte viac >>

 

Ako zazimovať elektrobicykel a čo s batériou, keď sa v zime nejazdí?

Starostlivosť o elektrobicykel je takmer rovnaká, ako pri bežnom bicykle. Motor aj elektronické súčiastky sú v podstate bezúdržbové. Len batéria vyžaduje dôslednosť a pravidelnosť. A platí to aj v prípade, že sa práve chystáte uložiť elektrobicykel na zimný spánok. Čo teda s elektrobicyklom a jeho batériou, keď sa v zime nejazdí?

Čítajte viac >>

 

Ako je to s dojazdom, kapacitou a životnosťou batérií pre elektrobicykle?

Čo znamenajú Wh, Ah a ďalšie hodnoty? Ako batéria ovplyvňuje dojazd? Akú má životnosť a ako sa o ňu starať? Do jedného článku sme spísali všetko, čo ste kedy chceli vedieť o akumulátoroch pre elektrobicykle, ale nemali ste sa koho opýtať.

Čítajte viac >>