Tovar s predĺženou zárukou

Tiež sa vám už stalo, že ste si kúpili peknú novú vec a tesne po uplynutí záručnej doby prestala fungovať? Takú smolu zažil asi každý, ale výrobcovia ako Ghost, Lapierre, Norco a ďalší veria svojim produktom natoľko, že ponúkajú predĺženú záruku na rám alebo ďalšie komponenty. V prípade poruchy tak môžete tovar reklamovať po dobu až 5 rokov.

Väčšina predávaného tovaru má zákonom danú 2-ročnú záručnú dobu. V nasledujúcej tabuľke zistíte, u ktorých výrobcov môžete počítať s predĺženou zárukou. Uvedené údaje sú platné k 1. 5. 2021. Detailné a aktuálne informácie o záručných lehotách vám radi oznámime na našej zákazníckej linke.

 

Značka Predĺžená záruka Poznámka
GHOST 5 rokov na rám Platí len pre 1. majiteľa.
LAPIERRE 5 rokov na rám Platí len pre 1. majiteľa a nevzťahuje sa na staršie modely DH a Froggy.
NORCO Doživotná záruka na rám Vzťahuje sa na bicykle od roku 2014 a novšie, stačí zaregistrovať svoj bicykel. Program crash replacement platí len pre 1. majiteľa.
Crash replacement
PELLS 3 roky na rám a všetky ostatné komponenty Pells Platí len pre 1. majiteľa.
3 roky Pells Stay Safe Pri páde a rozbití prilby Pells poskytne 50 % zľavu na nákup novej prilby. Platí len pre 1. majiteľa po dobu 3 rokov od zakúpenia.
LOOK Doživotná záruka na rám a vidlicu + Crash replacement Zaregistrujte svoj bicykel LOOK do 30 dní od dátumu nákupu a predĺžite tým záruku na doživotie (podľa podmienok záručných zásad). Pri registrácii do 10 dní od dátumu nákupu získate naviac program výmeny bicykla po páde Crash replacement.
3 roky na pedále Zaregistrujte svoje pedále LOOK do 30 dní od dátumu nákupu a predĺžite tým záruku na 3 roky v súlade s podmienkami záručných zásad.
CONWAY 5 rokov na hliníkový rám  
3 roky na karbónový rám
ROCK MACHINE 5 rokov na rám u modelov 2020 a novších Platí len pre 1. majiteľa s prehliadkou u autorizovaného predajcu Rock Machine aspoň 1x ročne.
3 roky na rám u modelov 2019 a starších
KROSS Doživotná záruka na hliníkové rámy Platí len pre 1. majiteľa s prehliadkou u autorizovaného predajcu Kross aspoň 1x ročne.
5 rokov na karbónové rámy a celoodpružené rámy
HAIBIKE 5 rokov na rám Platí len pre 1. majiteľa.
4EVER 3 roky na celý bicykel Neplatí na spotrebné veci a mechanické opotrebenie.
MERIDA Doživotná záruka po celú dobu životnosti rámu Platí len pre 1. majiteľa a nevzťahuje sa na celoodpružené rámy so zdvihom 140 mm a vyšším.
3 roky na celoodpružené rámy Platí len pre 1. majiteľa a bicykle so zdvihmi nad140 mm.
5 rokov na pevné hliníkové aj karbónové vidlice Platí len pre 1. majiteľa.
GIANT/LIV 5 rokov  
CRATONI 3 roky Crash Replacement Pri páde a rozbití prilby Cratoni poskytne 50 % zľavu na nákup rovnakého alebo porovnateľného modelu prilby. Platí len pre 1. majiteľa po dobu 3 rokov od zakúpenia.