2. 3. 2021

6 najčastejších dôvodov, prečo si ľudia kupujú elektrobicykel

Jeden hovorí: "Ukáááž!" Druhý zase: "E-bike? Nikdy v živote!" Elektrobicykle rozdelili cyklistov na dva nezlučiteľné tábory. Poďme ale dať bokom všetky predsudky a pozrieť sa, čo dobrého e-biky prinášajú do našich životov. Ktorý z 6 argumentov pre elektrobicykel by vás presvedčil?

 

1. Vyvezie vás vyššie

Vďaka výpomoci elektromotora dôjdete k výhľadom, ktoré vám doteraz zostávali skryté. Zdoláte proste stúpania, na ktoré by ste si inak netrúfali. Už nebudete musieť pred jazdou v duchu počítať kopčeky a plánovať cestu tak, aby ich bolo čo najmenej.

 

Elektrobicykel vás dovezie vyššieHorské elektrobicykleCeloodpružené elektrobicykle

 

2. Dovezie vás ďalej

Elektrobicykel vám dodá pocit voľnosti. Vyrazíte, kam budete chcieť, a nemusíte sa obmedzovať len na tisíckrát prejdené chodníky okolo komína. S plne nabitou batériou a moderným elektromotorom dáte aj 100 km za deň. To už je solídny akčný rádius. Na celkový dojazd majú samozrejme vplyv aj výškový profil trate, povrch, po ktorom idete, vaša váha, protivietor a množstvo ďalších faktorov. Keď to ale nebudete celú cestu "húliť" na najvyšší stupeň asistencie, vydrží motor "prišľapávať" pokojne celý deň.

 

3. Budete tam rýchlejšie

Asistencia elektromotora je najviac citeľná pri rozjazdoch a jazde do kopca. Práve v stúpaniach vám elektrobicykel pomáha udržať nasadené tempo, čím výrazne zvýšite priemernú rýchlosť jazdy. V cieli tak budete rýchlejšie a tiež menej uťahaní. Stále častejšie si ľudia kupujú elektrobicykel do mesta ako alternatívu k hromadnej doprave. S elektrobicyklom totiž nikdy neuviaznete v zápche.

 

Mestské elektrobicykleNa mestskom elektrobicykli tam budete rýchlejšie

 

4. Jazdí ekologicky

Elektrobicykel nevypúšťa do vzduchu žiadne splodiny a neobťažuje okolie nadmerným hlukom, takže je šetrný k životnému prostrediu. Môžete s ním do mesta, na cyklotrasu, do prírody aj na trail.

 

5. Zrovná fyzičku v páre

Vzdali ste spoločné cyklovýlety, pretože svojej drahej polovičke na bicykli jednoducho nestačíte? Alebo už vás nebaví na pomalšieho čakať? S jedným elektrobicyklom v páre zrovnáte tempo a užijete si spoločný čas strávený aktívne.

 

6. Dáva radosť z pohybu

Elektrobicykel pomáha zostať v pohybe starším a menej pohyblivým ľuďom. Musí sa na ňom šliapať, ale nenadriete sa ako na bežnom bicykli. Hodí sa na dochádzanie do práce, pretože sa pri jazde nezapotíte a stále častejšie si ho berú aj bikeri na traily. Celoodpružené elektrobicykle im totiž pomáhajú do kopca, takže potom stihnú viac divokých zjazdov nadol.

 

Horské elektrobicykleCeloodpružené elektrobicykleKrosové a trekingové elektrobicykleMestské elektrobicykle