10. 3. 2022

9 testov doplnkov a bicyklov z našej ponuky alebo ako to vidia cyklomédia

Nezávislý pohľad sa vždy hodí, či už kupujete bicykel, prilbu alebo blatník. Preto sme prešli recenzie v najväčších cyklomédiách u nás za rok 2021 a našli 9 testov bicyklov a cyklodoplnkov, ktoré si môžete zaobstarať aj u nás. Ako tovar pod kritickým okom cyklistických novinárov dopadol?

 

01

Súboj silikónu

Vydané 9.11.2021 na cykl.cz

Tak trochu šteklivý titulok, ale realita je oveľa všednejšia, ak nezačneme tým, že sme mali šancu držať rôzne objemné silikóny v dlaniach, a opäť nenavodíme dvojzmyselný nádych. Dobre, žarty bokom, upresnime, že sme jazdili dve prevedenia silikónových gripov ESI s odlišnou hrúbkou, aby sme vyskúšali, aký veľký je medzi nimi rozdiel.

 

ESI ChunkyESIgripsESI Plush
Zdroj foto: cykl.cz

 

ESI je celkom iste etalónom kvality medzi silikónovými gripmi, a ak u gripov s lock-on objímkou vždy platila za špičku značka ODI, potom u silikónov je to jednoznačne ESI. Porovnali sme medzi sebou klasiku v podaní modelu Chunky v odtieni aqua s hmotnosťou 60 gramov a objemnejší model Plush v šedom odtieni a s hmotnostnou 72 gramov. Obe verzie majú zhodnú dĺžku 130 milimetrov a taktiež cenu do 20 €, avšak odlišujú sa priemerom, profiláciou a tiež dizajnom zátok riadidiel.

Čítajte celú rezenciu >>>

 

02

Integrálka Cratoni Interceptor 2.0 – Ľahká, odvetraná a so zjazdovou normou

Vydané 11.10.2021 na dolekop.com

Interceptor alebo stíhačka je klasickou modernou prilbou podľa posledného strihu. Výrobca kladie maximálny dôraz na odvetranie, bezpečnosť a hmotnosť. Na odvetranie slúži 23 ventilačných otvorov a takzvaný Act-Air Duct Technology. Systém niekoľkých kanálov vo vnútri prilby, ktorý zaručuje správne prúdenie vzduchu a tým správne odvetranie. Kanály vo vnútri nie sú príliš výrazné, ale v kombinácii s množstvom dier odvetrania funguje.

Čítajte celú recenziu >>>

 

CratoniCratoni
Zdroj foto: dolekop.com

 

03

Ghost Riot Trail Essential – Späť na scéne!

Vydané 1.10.2021 na bikeandride.cz

Nový Ghost Riot prichádza s úplne novým a vo svete MTB vlastne dosť originálnym konceptom zadnej stavby. Áno, je to jedna z tisíc variantov na tému VPP, ale s neprehliadnuteľným puncom výnimočnosti! Svojrázny je u novej generácie aj vzhľad, značne osobitá je geometria, navyše sa nová podoba Ghostu Riot môže pochváliť celou plejádou rôznych variantov líšiacich sa ako zdvihom, tak aj zameraním. Konkrétne si možno vybrať variantu Enduro (160 mm), AM, čiže All-mountain (150 mm) alebo Trail (140 mm). Posledný spomínaný je stroj prítomný v dnešnom teste.

Čítajte celú recenziu >>>

 

GhostGhostGhost
Zdroj foto: bikeandride.cz

 

04

Santini. Dotyk talianskej krásy v súzvuku s prírodou

Vydané26.5.2021 na damynakole.cz

Podľa čoho vyberáte svoje dresy na bicykel? Rozhoduje materiál, strih, cena? Originálny vzhľad alebo recyklované materiály? Že zostáva stále vo výbere veľa značiek? Tak čo treba história, príbeh značky, skúsenosť, ktorá bezpochyby ovplyvní kvalitu ...? Zoznámte sa s talianskou značkou Santini, ktorá sa stala priekopníkom v zavádzaní nových technológií v cyklistickom oblečení a tak si právom zaslúži pozornosť. A čo potom, až ukážeme novinku v tohtoročnej kolekcii!

Čítajte celú recenziu >>>

 

SantiniSantiniSantini
Zdroj foto: damynakole.cz

 

05

Ghost Lector pohodlie a rýchlosti

Vydané 22.6.2021 na cykl.cz

Hoci sa zdá, že Lector SF ponúkne pozitíva a výhody len na zjazdoch, nie je to tak. Geometria totiž s dlhým predným trojuholníkom dostáva hmotnosť jazdca viac nad riadidlá, takže aj ostrejšie stúpanie nepredstavuje s ľahko pokrčenými lakťami žiadny problém. Tento bicykel jednoducho baví, a to ako hore kopcom, tak dole kopcom. A ak by sme mali voliť hardtail pre maratón či etapák, kde bude prevládať rozbitý terén, single a technické zjazdové pasáže, bude ideálnou voľbou.

Čítajte celú recenziu >>>

 

GhostGhostGhost
Zdroj foto: cykl.cz

 

06

Blatníky SKS Mudrocker a voda nemá šancu

Vydané 21.5.2021 na dolekop.com

Vzhľadom na veľkosť blatníkov sa dalo očakávať, že ich funkcia bude veľmi dobrá. V praxi sa očakávania dokonale naplnilo. Dĺžka a šírka blatníkov zaistí, že len absolútne minimum nečistôt od kolies prenikne k jazdcovi. Eliminácia vody zospodu je doslova dokonalá, môžeš ísť pokojne potokom a budeš "v suchu". Slabinou sú samozrejme topánky, ale nepremokavé ponožky tento problém ľahko vyriešia.

Čítajte celú recenziu >>>

 

SKSSKSSKS
Zdroj foto: dolekop.com

 

07

HJC Furion 2.0. Ľahká a krásna Korejka

Vydané 29.4.2021 na damynakole.cz

HJC Furion 2.0 nadväzuje na staršieho predchodcu 1.0, kedy sa líši novým systémom vetracích otvorov. Výrobca prilbu predstavuje ako poloaero prilbu, čo znamená, že má oproti klasickým prilbám skutočne areodynamickú výhodu, ale nie je to na úkor výrazného zníženia ventilácie.

HJCHJC
Zdroj foto: damynakole.cz

 

Na prvý pohľad je viditeľné jednak tvarovanie škrupiny, a tiež štyri výrazné ventilačné otvory na prednej časti prilby. Ďalšie dva výraznejšie vzduchové kanály sú na bokoch, dva nemenej dôležité nájdeme schované v prelisoch, v zadnej časti prilby.

Čítajte celú recenziu >>>

 

08

Tubolito predstavilo múdru dušu PSENS - vyskúšali sme

Vydané 27.5.2021 na mtbs.cz

Duša Tubolito určite potešila verných zástancov klasických duší, ktorí si mohli vďaka Tubolitu odľahčiť svoj stroj na rotujúcich častiach o desiatky až stovky gramov, čo je argument, ktorý nenechal chladným ani jedného z nás. V priebehu rokov a po veľkom úspechu sme sa mohli dočkať rôznych variantov od gravelovej duše až po extra odľahčené Tubolito. Čo sa však nestalo, Tubolito znova zapojilo svoj inovátorský um a vytvorilo úplne prvú "smart" dušu Tubolito PSens na svete.

Čítajte celú recenziu >>>

 

TubolitoTubolito

 

09

SANTINI druhýkrát, testovali sme favorita menom Tono Sfera

Vydané 11.8.2021 na damynakole.cz

Dizajn tohto dresu predčil pri oblečení naše očakávania. Jemný vzor s jeho asymetrickým striedaním je veľmi slušivý, čiernobielu klasiku krásne oživuje oranžový zips a ďalšie detaily na drese. Jazda v ňom prináša, v súvislosti s materiálmi na dresy, častokrát vyslovovaný „pocit druhej kože“. Dres je ľahučký, dáva úplnú voľnosť pohybu, podobne ako cyklistické nohavice. Tam je maximálne príjemný dojem zo širokých a dostatočne pružných nohavíc aj v ich dolnom leme, ktorý skrátka vôbec necítite.

Čítajte celú recenziu >>>

 

SantiniSantiniSantiniSantini
Zdroj foto: damynakole.cz