15. 11. 2022

Crankworx, Nový Zéland: Slávik na Ghost vybojoval striebro

Posledná tohtoročná zastávka Crankworx World Tour priniesla naozaj nezvyčajný pretekársky zážitok! V nabitom štartovom poli v Dual Slalome to bol Tomáš Slavík, ktorý zajazdil dva najrýchlejšie časy dňa. Vo finále potom po menšej chybe prichádza o zlato, ale aj tak priváža cenné body a striebro. Skvelé zakončenie tejto dlhej sezóny!

 

Tomáš Slavík a Ghost

 

Preteky Tomášovými očami

"Rotorua sú vždy ťažké preteky a jedna z najnáročnejších zástaviek celej Crankworx World Tour a to z mnohých dôvodov. Nabúšení rideri, ťažký povrch, super utiahnuté ploché zákruty a čo mi teda veľmi vždy mieša kartama je jetlag, keď letím klasicky na poslednú chvíľu. Vždy sa snažím ísť opatrnejšie v kvalifikácii, aby som neurobil zbytočnú chybu alebo nešiel k zemi a potom budujem svoju rýchlosť smerovať nahor v priebehu pretekov. Avšak už teraz od TOP16 musí ísť človek úplnú hranu, pretože je všetko hrozne vyrovnané a všetci do toho idú po hlave už od začiatku," komentuje Tomáš priebeh pretekov.

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

 

Tomáš Slávik sa na svojom Ghost Riot prebojoval až do semifinále, kde sa postavil po dlhej dobe proti Basovi Van Steenbergenovi, ktorého sa mu podarilo poraziť a vo finále už šiel za odmenu s Jacksonom Frewom. "Jackson letel fakt šialene, takže som vedel, že musím ísť úplnú hranu. V prvej jazde som urobil menšiu chybu, tá potom spôsobila ďalšiu a bolo po nádejách. V druhej jazde som ho za odmenu porazil a tak končím svoje posledné tohtoročné preteky na skvelom druhom mieste," sumíruje finále Crankworxu Tomáš.

 

Tomáš SlavíkTomáš Slavík

 

"Fakt ma to navnadilo a nemôžem sa už dočkať ďalších pretekov Crankworx World Tour v roku 2023. Teraz pre mňa nastáva 'offseason', takže mi začína príprava na tie najväčšie mestské zjazdy, ktoré budú mať tento rok dokonca svoju vlastnú svetovú tour. Začína vo februári 2023! Ale o tom zase nabudúce... Vďaka všetkým," naznačuje svoje plány Slavík, prezývaný Ďateľ.

 

Tomáš Slavík a Ghost