20. 1. 2021

Dobré poistenie do hôr je len jeden z dôvodov, prečo sa stať členom Alpenverein

Medzi outdoorovou verejnosťou je Alpenverein synonymom pre poistenie do hôr. Mať dobré poistenie je však len jeden dobrý dôvod, prečo sa stať členom Alpenvereinu. Členská karta má oveľa väčšiu hodnotu a okrem iného ponúka aj zľavy pri nákupe v predajniach MOJEKOLO.

 

Poslanie Alpenverein

- Alpenverein udržuje pri živote kultúru horských chát

- Alpenverein stojí za ochranou hôr

- Alpenverein udržuje sieť značených ciest

- Alpenverein umožňuje deťom a mladým ľuďom zábavu a výchovu v prírode

 

Alpenverein - rakúsky alpský zväz

Rakúsky Alpenverein (ÖAV) je najväčším alpským zväzom v Rakúsku. So svojou, viac než 150 ročnou históriou, takmer 600 000 členov a rozvetvenou štruktúrou sa vyvinul v rozmanitú a spoločensky významnú inštitúciu v Rakúsku aj mimo neho. Alpenverein sa tiež stará o 231 chát a viac ako 26 000 km udržiavaných ciest.

Vydávanie máp, odborných časopisov a internetových služieb sú zdrojom kvalitných informácií nielen pre členov. Ako najväčší alpský zväz predstavuje účinného zástupcu záujmov všetkých športovcov v horách Rakúska.

Záväzok k ochrane prírody

Ako rakúsky "advokát Álp" Alpenverein bráni ďalšiemu ničeniu prírodnej a kultúrnej krajiny a bojuje za zachovanie slobody pohybu v lesoch a horských oblastiach.

Alpenverein sa teší medzinárodnému uznaniu v oblasti technológií na tvorbu energie a pitnej vody šetrných k životnému prostrediu, rovnako ako v oblasti likvidácie odpadu a čistení odpadovej vody v horách.

 

Alpenverein

 

Výhody členstva v Alpenvereine prehľadne

Poistenie do hôr

Celosvetové poistenie "Alpenverein Weltweit Service" kryje náklady na zásah záchranárov až do výšky 25 000 €, náklady na dopravu späť domov zo zahraničia bez obmedzenia a náklady na pobyt v nemocnici v zahraničí až do výšky 10 000 € pri úraze alebo ochorení.

A to ešte nie je všetko: U škody spôsobené na zdraví alebo majetku iných osôb pomáha európske poistenie zodpovednosti do 3.000.000 € a tiež v ňom zahrnuté európske poistenia právnej ochrany s krytím do 35.000 €, ktoré vám pomôže k odškodneniu.

Tieto jedinečné poisťovacie služby sú zahrnuté - pre každého člena - už v členskom príspevku.

Členovia nocujú na horských chatách lacnejšie

- Zľava na ubytovanie na jednu noc vo všetkých chatách rakúskeho, nemeckého aj juhotyrolského Alpenvereinu je najmenej 10 €, zvyčajne 50 % bežnej ceny.

- Zľavy môžu využívať aj na ďalších 1 300 chatách vo Švajčiarsku, Francúzsku, Lichtenštajnsku, Španielsku, Slovinsku, Belgicku, Luxembursku, Dánsku, Holandsku a Taliansku.

Na chatách Alpenvereinu majú členovia:

- nárok na prednostné prijatie (pridelenie miest na spanie pred nečlenmi).

- exkluzívna možnosť objednania miest na spanie vopred.

- nárok na zľavnené jedlo a pitie pre horolezcov a vodu na prípravu čaju.

- možnosť využitia samoobslužných priestorov, tzv. Winterraumov.

Deti zadarmo

U rodín, ktorých obaja rodičia patria k rovnakej sekcii Alpenvereinu, dostanú deti bez vlastných príjmov členstvo vr. poistenia zdarma (najviac do 27 rokov). To isté platí aj pre rodičov, ktorí vychovávajú deti sami. Zoznam chát rakúskeho, nemeckého a jihotyrolského Alpenvereinu nájdete na www.alpenverein.at.

Unikátne výhody s kanceláriou OEAV.SK

Iba členovia Alpenvereinu registrovaní u kancelárie OEAV.SK môžu navyše využívať celý rad výhod a zliav, a to až do výšky 20 %, u partnerov v Českej a Slovenskej republike. Členský poplatok sa týmto spôsobom môže ľahko vrátiť jediným nákupom!

Ďalšou výhodou je zvýhodnené predplatné časopisov s horskou a cestovateľskou tématikou za exkluzívnych podmienok. Menujme aspoň časopisy Montana, Snow či Koktejl.

Požičanie univerzálneho kľúča od winterraumov rakúskych horských chát zadarmo kancelária OEAV.SK umožňuje v sieti svojich kontaktných miest po celej ČR a SR.

 

Alpenverein

 

Chcem sa stať členom

Alpenverein Express - keď potrebujete poistenie ihneď

Využite registráciu na webových stránkach oeav.cz a zvoľte úhradu platobnou kartou alebo internetovým bankovníctvom cez GO Pay platobnú bránu. Provizórny preukaz vám na e-mail dorazí obratom a členstvo/poistenie začne platiť od nasledujúcej polnoci. On-line registrácia je možná tu.

Pripoistenie Alpenverein Premium

Exkluzívne pripoistenie, ktoré je k dispozícii výhradne riadnym členom Alpenvereinu v prípade:

- Predĺženia poistnej ochrany u pobytov dlhších ako 8 týždňov

- Pre cesty s plánovaným výstupom na vrcholy vyššie ako 6 000 metrov

- Zvýšenie poistného limitu pre liečebné náklady z 10 000 € na 500 000 €

Podrobné informácie si prečítajte tu.

Pripoistenie trvalej invalidity

Poisťovňa Generali Versicherung AG ponúka pre členov Alpenvereinu finančné zabezpečenie pre prípad úrazu s následkami trvalej invalidity od 50 %, ktorý sa vám môže stať pri športových aktivitách a vo vašom voľnom čase. Pripoistenie je platné odo dňa nasledujúceho po úhrade do konca príslušného kalendárneho roka. Pripoistenie trvalej invalidity je možné doobjednať aj nezávisle na predĺženie členstva v Alpenvereine kedykoľvek v priebehu roka, najneskôr však do 30. septembra. Ako na to, sa dozviete tu.

 

Výhody pre členov z ČR tiež na MOJEKOLO

V SR zastupuje Alpenverein už od roku 1998 kancelária OEAV.SK. Každý člen tu rovno so členskou kartou získa možnosť nakupovať tovar a služby u viac ako 30 spolupracujúcich partnerov so zľavou až 20 %.

Členovia Alpenverein majú 10 % zľavu na nákup tovaru podľa vlastného výberu a 20 % zľavu na servis bicykla v kamenných predajniach MOJEKOLO. Zľavu nie je možné kombinovať s inými akčnými ponukami Mojekolo.