31. 8. 2020

Druhý ročník Junior cupu Vojenskej zdravotnej poisťovni prilákal na štart 170 detí

V nedeľu 23. 8. 2020 sa v príjemnom prostredí Šimkových sadov v Hradci Králové uskutočnili detské cyklistické preteky Junior cup Vojenskej zdravotnej poisťovne, ktoré pre mladých cyklistov pripravili jazdci z Ghost tímu na čele s Jánom Hruškou. Príjemné počasie prilákalo na štart 170 detí!

Väčšina jazdcov využila možnosť zúčastniť sa oboch pretekov, ktoré si pre deti organizátori z Ghost tímu pripravili. V 10:00 odštartovala časovka na 2,2 km. Tá spravodlivo určila poradie, v ktorom sa deti radili na štart hlavných pretekov. Začínalo sa na pravé poludnie kategóriou najmenších na odrážadlách. Malých pretekárov čakala 200 m dlhá trasa. Nasledovali ďalšie kategórie. Celková dĺžka trate sa u najstarších vyšplhala na 13,2 km.

Všetko sa odohrávalo na okruhu s dĺžkou 2,2 km, ktorý sa skladal z dvoch častí, technickej a maratónskej. V technickej časti čakalo deti 8 prekážok pomenovaných podľa partnerov pretekov. Druhá maratónska časť trate zaviedla pretekárov do vzdialenejšej časti parku. Autorom celej trate aj prekážok bol víťaz časoviek Giro d'Italia a riaditeľ pretekov Ján Hruška. Predjazdcu robil deťom elitný pretekár z Ghost teamu, Michal Kaněra.

 

Každá prekážka na trati niesla názov partnera pretekov

 

Väčšina ročníkov mala svoju vlastnú kategóriu a štartovú vlnu, aby boli súboje čo najspravodlivejšie. Nakoniec bolo ocenených 72 detí. Ceny deťom odovzdával vzácny hosť, herec a zapálený cyklista, Ondra Malý. Tri najlepšie z každej kategórie si odniesli sklenenú trofej, ktorá vznikla špeciálne pre tieto preteky, a hromadu cien od partnerov Junior cupu. S prázdnou však neodchádzal nikto! Kto sa prihlásil včas cez online registráciu, dostal darček od partnera akcie Mojekolo. V cieli časovky na všetky deti čakala sladká odmena a drobný darček. Každý, kto došiel hlavný závod, si odniesol originálnu pamätnú medailu. Všetci účastníci potom boli zaradení do zlosovania o 3 dresy podpísané majstrom sveta v cyklokrose Mathieu Van Der Poel.

"Úspech motivuje, takže už teraz sa tešíme na ďalší ročník 2021, ktorý sa budeme snažiť ešte viac, s celým realizačným tímom, ktorému týmto veľmi ďakujem, vyšperkovať a zatraktívniť," uviedol riaditeľ pretekov Ján Hruška.