12. 4. 2022

Early Rider: nekompromisné detské bicykle, na ktorých by ste sami chceli jazdiť

Dieťa na prvom mieste - tak by sa dala do jednej vety zhrnúť filozofia značky Early Rider. Zatiaľ čo niektorí výrobcovia bicyklov majú detské modely často len do počtu, Early Rider je jednou z mála cyklistických firiem, ktorá sa zameriava výhradne na vývoj a výrobu bicyklov pre deti. Vďaka tomu tvoria starostlivo spracované bicykle s nízkou hmotnosťou a nadčasovým dizajnom, na ktorých by aj dospeláci chceli jazdiť.

 

Robiť radosť deťom a neprirábať starosti rodičom

 

Bicykle Early Rider sú navrhnuté tak, aby robili radosť deťom a neprirábali starosti rodičom. Rozpoznávacím znamením všetkých modelov je nelakovaný hliníkový rám. Bezfarebný rám vyzerá veľmi štýlovo, nepodlieha módnym trendom a pre rodičov má tú výhodu, že bicykel Early Rider môže bez problémov podediť brat po sestričke aj sestra po bráchovi. Na brúsenom hliníku navyše nie sú toľko vidieť odreniny, takže aj po roku, dvoch jazdeniach vyzerá bicykel Early Rider stále dobre.

 

Jednorýchlostné modely majú remeňový pohon. Kvalitný remeň, ktorý je tichý, nevyťahá sa, nezanáša sa nečistotami a nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu, čo je ďalšia dobrá správa pre rodičov. Viacrýchlostné modely sú zase osadené spoľahlivými prehadzovačkami a ďalšími komponentmi od zavedených firiem SRAM, SHIMANO alebo BOX.

 

Early RiderEarly Rider

 

Na veľkosti záleží a na hmotnosti tiež

Rodičia sa pri výbere detského bicykla často rozhodujú iba podľa ceny a farby. Zásadnú úlohu by však mala hrať veľkosť a hmotnosť bicykla. Na príliš veľkom (alebo naopak príliš malom) bicykli sa totiž dieťa necíti dobre a môže si na jazdenie vytvoriť odpor. Aby bicykle Early Rider vždy dobre padli, má firma v ponuke odrážadlá a bicykle pre deti od cca 2 do cca 11 rokov s veľkosťou kolies od 12 do 24 palcov.

 

Tabulka velikostí Early RiderEarly Rider

 

Veľkou prednosťou modelov Early Rider je aj ich nízka hmotnosť. Bežné 16-palcové bicykle pre deti môžu svojou hmotnosťou atakovať hranicu až 10 kg. Oproti tomu 16-palcový model Belter od Early Rider váži len 5,5 kg. Ľahší bicykel je pre dieťa lepšie ovládateľné a pre dospelého príjemnejšie na manipuláciu, keď sa malý cyklista rozhodne vracať domov po svojich.

 

Mojekolo poradňa: Akú zvoliť veľkosť detského bicykla?

 

Výrobca navyše uvádza, že 1 dodatočný kilogram v hmotnosti bicykla predstavuje pre trojročné dieťa to, čo 4-5 kilogramov pre dospelého človeka. A to už je naozaj citeľný rozdiel. Pokiaľ chcete, aby si vaše dieťa jazdenie užívalo a zamilovalo si cyklistiku rovnako, ako ju milujete vy, je Early Rider jasnou voľbou.

 

Early RiderEarly Rider

 

Skladom na Slovensku len na Mojekolo

Bicykle Early Rider máme momentálne skladom ako jediní na Slovensku. 

 

Early Rider 12Early Rider 14Early Rider 16Early Rider 20Early Rider 24