27. 9. 2021

Elektrická kolobežka Bee Free: Cestujte rýchlo, štýlovo a bez emisií

Parkovanie v centrách miest je nočnou morou, zápcham sa často nevyhne ani MHD a na bicykli sa väčšina ľudí nechce cestou do práce alebo na schôdzku potiť. Na elektrokolobežke Bee Free Scooter 1 vás tieto mestské starosti nemusia trápiť. S dojazdom až 45 km a maximálnou rýchlosťou 25 km/h sa rýchlo, spoľahlivo a bezemisne dostanete z bodu A do bodu B.

 

Bee Free Scooter 1 – ideálny prostriedok do mesta

Pre nás cyklistov je a vždy bude bicykel dopravným prostriedkom číslo jedna. Sú však situácie, v ktorých ani bicykel neobstojí. Pohyb na bicykli totiž zo svojej podstaty znamená námahu, námaha znamená pot a pot je niečo, čo v práci, na schôdzke alebo obchodnom jednaní nikto z nás nechce.

Na elektrokolobežke presvištíte mestom minimálne rovnako rýchlo ako na bicykli a bez námahy. Jej výhodou je aj to, že vás rovnako pohodlne zvezie v rifliach, obleku, upnutej sukni alebo v montérkach, čo sa o bicykli povedať nedá. Ďalším plusom sú kompaktné rozmery kolobežky a možnosť ju zložiť. Na rozdiel od svojho bicykla tak nemusíte kolobežku nechávať stáť celý deň v mieste pre bicykle bez dozoru, ale môžete si ju vziať so sebou do práce a zloženú uschovať pod stolom alebo dokonca v šatníkovej skrinke.

 

Preskúmať Bee Free Scooter 1

Elektrická koloběžka Bee Free

Intuitívne ovládanie

Na elektrickej kolobežke Bee Free Scooter 1 máte všetko potrebné po ruke – páčku plynu, brzdu aj zvonček. Režimy jazdy a osvetlenia ovládate jediným tlačidlom na páčke plynu. Jedným stlačením prepínate medzi 3 rýchlostnými módmi (slow/eco/sport), dvojklikom zapnete alebo vypnete svetlá.

Prehľadný LED displej vám po celú dobu zobrazuje rýchlosť, stav batérie a aktuálne zvolený jazdný režim. Praktická poistka proti samovoľnému štartu zabraňuje tomu, aby sa kolobežka rozbehla, ak náhodou vrazíte do páčku plynu. Až záberom nôh a súčasným stlačením plynu dáte kolobežke pokyn "choď". Počas jazdy môžete využiť tempomat. Kolobežka potom sama udržuje stálu rýchlosť a spomalí až po stlačení brzdy.

 

Bezpečnostné prvky

Bee Free Scooter 1predné LED svetlo, zadné červené svietidlo a odrazky po stranách, aby ste videli a boli vidieť aj v noci. O bezpečné a rýchle zastavenie sa stará trojitý brzdný systém. Stlačením brzdovej páčky aktivujete ako zadnú kotúčovú brzdu, tak elektronickú brzdu v motore. Dodatočnú brzdnú silu získate zošliapnutím zadného blatníka.

Preskúmať Bee Free Scooter 1

Bee Free Scooter 1

 

Jednoduchý skladací systém

S elektrokolobežkou Bee Free Scooter 1 sa dostanete všade, kam budete chcieť. Nafukovacie 10″ kolesá výborne tlmia nárazy, takže vás pohodlne dostanú cez všetky nerovnosti. A keď narazíte na horší terén alebo schody, stačí kolobežku zložiť a preniesť v rukách.

Vďaka jednoduchému skladaciemu systému ju zložíte behom 3 sekúnd. Kompaktné rozmery po zložení sú zárukou toho, že sa s ňou zmestíte do autobusu alebo do výťahu a ľahko ju zbalíte aj do kufra najmenšieho auta.

 

Vyberateľná batéria

Batéria má dvojitú ochranu proti prebitiu, skratu a prehriatiu a je možné ju ľahko vybrať, aby ste pri nabíjaní nemuseli k zásuvke s celou kolobežkou. Praktické je aj umiestnenie akumulátora na stojnej tyči riadidiel. Nielen pri demontáži, ale aj počas jazdy. Oproti kolobežkám s batériou v podvozku totiž na Bee Free nehrozí, že pri prechádzaní nerovností alebo schádzaní z obrubníka poškodíte akumulátor. Lítiovú batériu s kapacitou 10 Ah a dojazdom až 45 km nabijete z úplného vybitia do plna za 5-7 hodín.

 

Bee Free koloběžkaBee Free elektrická koloběžka

 

Elektrická kolobežka vs. MHD

Podľa cestovného poriadku prejde električka v Ostrave vzdialenosť 9 km za 25 minút. Na elektrokolobežke pri priemernej rýchlosti 20 km/h zaberie prekonanie rovnakej vzdialenosti o 2 minúty viac. Teoreticky. V praxi, ale jazdí električka po pevne danej trase, ktorá nie je nutne najkratšia. Na kolobežke sa môžete prepliesť aj tými najužšími uličkami, vyhnúť sa zápcham a výrazne si skrátiť vzdialenosť aj čas cesty.

Na elektrokolobežke nestojíte v kolónach, na semaforoch štartujete z prvej pozície, nezastavujete na zastávkach a netlačíte sa s ostatnými cestujúcimi. Navyše je jazda na elektrickej kolobežke zábava, pri ktorej si perfektne vyčistíte hlavu.

 

Elektrokoloběžka Bee FreeBee Free

 

Základné parametre elektrickej kolobežky Bee Free Scooter 1

Max. rýchlosť: 25 km/h
Dojazd: až 45 km
Motor: 350 W
Kapacita batérie: 10 Ah
Doba nabíjania: 5-7 h
Nosnosť: 100 kg
Hmotnosť: 15 kg
Materiál: Letecký hliník odolný proti korózii
Rozmery dosky (dĺžka, šírka): 45x14 cm 
Rozmery kolobežky (dĺžka, šírka, výška): 1083x401x1186 mm

Preskúmať Bee Free Scooter 1

 

Parametry koloběžky Bee Free

Oficiálny web: www.beefree-scooter.com