20. 3. 2024

Ghost a Lapierre bodujú na Cape Epic

Na najslávnejších cyklistických pretekoch nás vždy najviac zaujímajú značky, ktoré v Mojekolo sami jazdíme. Na Cape Epic v Juhoafrickej republike na seba hneď po štarte strhla najväčšiu pozornosť značka Ghost a Lapierre. Prvé miesto zatiaľ vo všetkých etapách vybojovali Anne Terpstra a Nicole Koller na Ghost. Sebastian Fini na Lapierre s kolegom Nino Schurterom vyhrali prológ a v dvoch ďalších etapách skončili na druhom mieste. Štvrté miesto celkovo zatiaľ patrí tímu Speed Company Racing, ktorý má v arzenáli vypletené kolesá Fulcrum, a prvenstvo v celkovej klasifikácii mužov si držia Hans Becking a Wout Alleman, ktorí vozia prilby HJC.

 

Ghost Factory Racing na Cape Epic

Pre dievčatá z Ghost Factory Racing je tohtoročný Cape Epic premiérou a zatiaľ sa predviedli vo veľkom štýle. Anne Terpstra a Nicole Koller stavili na Cape Epicu na osvedčený model GHOST Lector FS World Cup 30th a zatiaľ vyhrali všetky doterajšie etapy. Na bicykli majú obľúbené gripy ESI a na hlavách prilby Cratoni, model C-Vento a C-Airlite.

 

Ghost
ESICratoni
— foto credit: https://www.instagram.com/ghostbikes_mtb a https://www.instagram.com/slam_clark

 

Tím World Bicycle Relief

Dvojica Sebastian Fini a Nino Schurter vytvorili tím nazvaný World Bicycle Relief. Prvý z menovaných, dánsky jazdec Fini zo stajne Lapierre Mavic Unity, jazdí aj na Cape Epicu na stroji od Lapierre. Jeho model Lapierre XR dostal pre tento závod špeciálne lakovanie. Páni z World Bicycle Relief vyhrali prológ a prvú aj druhú etapu dokončili na druhom mieste. Aktuálne celkovo tretí.

 

Lapierre

 

Prilby HJC v čele závodu

Na čele priebežnej klasifikácie sa držia páni Hans Becking a Wout Alleman, ktorí vozia tohtoročnú novinku od HJC, prilbu Ibex 3. Tretia generácia modelu ponúka vylepšený samouťahovací systém Selfit, dvojitú škrupinu, SLID systém pre minimalizáciu rotačných síl pri páde a karbónovú výstuhu vpredu.

 

HJCHJC
— foto credit: https://www.instagram.com/muhrkmedia/ a https://www.instagram.com/muzikstation/

 

139,90 €
  • Variant: Unisex
Skladom
Kúpiť
9 799 €
  • Rok: 2024
Na požiadanie
Kúpiť
7 699 €
  • Hmotnosť kg: 10,8 kg
  • Rok: 2024
  • Zdvih predný: 100 mm
  • Zdvih zadný: 100 mm
Skladom
Kúpiť
249 €
  • Variant: Unisex
Skladom
Kúpiť