27. 1. 2023

Horský bicykel roku 2022? Tento Norco, zhodujú sa zahraniční recenzenti

Vždy na konci roka sa zahraničné médiá snažia nájsť najlepší horský bicykel pre daný rok. Vlani v decembri bodovalo Norco a hneď v dvoch anketách zhrablo zlato. Prvýkrát v kategórii "Bike of the Year", druhýkrát ako "Value bike of the Year", teda bicykel s najlepším pomerom cena/výkon. Ktorý full dostal zahraničných recenzentov?

 

Fluid FS má proste fluidum

Prepracovaný celoodpružený Fluid FS pre rok 2023 predstavilo Norco v druhej polovici minulého roka a ich kampaň vtedy sľubovala, že je to bicykel pre všetkých jazdcov a pre všetky traily, že je Fluid FS univerzál, ktorý odvedie svoju prácu vždy na výbornú. Bez ohľadu na to, kto a kam ho vezme. A podľa zahraničných bikeových serverov to vyzerá, že nešlo iba o marketingové frázy.

 

Norco

 

""Je to skvelá doba pre bikerov. Obzvlášť, keď máme k dispozícii bicykle ako Norco Fluid FS. Tento bike sedí ako rukavička, poberie všetko, čo mu naservírujete a ani vám úplne nevyssaje bankové konto." Tak znie finálny verdikt recenzentov z magazínu VitalMTB.com. Američania trápili model Norco Fluid FS A1 2023 na trailoch a v bikeparkoch dlhé tri mesiace, aby ho s pokojným svedomím mohli v decembri 2022 vyhlásiť bicyklom roku.

 

NorcoNorcoNorcoNorco

 

Superlatívy nešetrili ani kanaďania z PinkBike.com. "Výkonom, ktorý inžinieri z Norco napakovali do tohto prepracovaného modelu, môže smelo konkurovať dvakrát drahším bikom na trhu, čo robí z tohto modelu náš Bike Roku s najlepším pomerom cena/výkon." Borci z PinkBike.com ocenili najmä premyslenú voľbu komponentov, hlavne pokiaľ ide o brzdy TRP Trail EVO, sadu Shimano XT a vidlicu Fox Factory 34 Float Grip2 so zdvihom 140 mm. Špecifikácia je podľa PinkBike.com maximálne funkčná a nepridáva bicyklu zbytočné kilá navyše ani vyššie cifry v cenovke.

 

NorcoNorco

 

Fluid FS štyrikrát inak

Hliníkový Norco Fluid FS je dostupný v štyroch špecifikáciách s označením 1 až 4, kedy jednotka reprezentuje najlepšie osadenie a štvorka vstupný model. Všetky verzie teraz máme na sklade, každú hneď v niekoľkých veľkostiach. V súvislosti s veľkosťami stojí za to pripomenúť, že Norco pri tomto modeli využíva takzvanú Ride Align geometriu, takže rôzne rozmery bicykla majú rôznu dĺžku zadnej stavby, iný uhol sedlovej trubky a dokonca aj iný zdvih teleskopky.

Norco Fluid FS môžete naživo vidieť v predajni Mojekolo Bratislava.

 

NorcoNorcoNorcoNorco

 

Norco v Česku

V Česku je značka Norco známa predovšetkým vďaka Damjanovi Siriškimu. Ambasádor Norco a Mojekolo jazdí na modeli Norco Sight C3 27.5, čo je jeho hlavný bicykel. Nový Fluid FS 2023 ho však natoľko zaujal, že si ho vlani v novembri vyžiadal na testovanie. Na verziu FS 3 už stihol pre svoj kanál Bike O'clock natočiť aj predstavovacie video.

 

 

Norco vo svete

Vlani na seba upozornila mladučká jazdkyňa Norco Factory Team, Gracey Hemstreet, ktorá v sobotu 3. septembra 2022 vo Val di Sole uzavrela svoju hviezdnu sezónu piatym víťazstvom v roku a zaistila si tak prvenstvo v celkovom poradí Svetového pohára v DH juniorok 2022. Zlatom vo Val di Sole tak definitívne potvrdila, že je najlepšou juniorkou v DH na svete, a že jej Norco Range je pravdepodobne najlepším DH bicyklom sveta.

 

NorcoNorco

 

Triumf Kanaďanky v Taliansku nebol jediným úspechom pre Norco v roku 2022. Bodoval aj XCO pretekár Carter Woods, ktorý v celkovom poradí svetového pohára vybojoval striebro v cross country mužov do 23 rokov. Na pódium ho doviezol model Norco Revolver FS.

 

Norco modely 2023 skladom

Kanadské stroje Norco sú už niekoľko rokov súčasťou ponuky Mojekolo a na sklad už nám vošli aj modely pre rok 2023. Okrem popisovaného Fluida FS je k dispozícii aj jeho hardtail verzia Norco Fluid HT. Skladom máme aj základný hardtail Norco Storm v niekoľkých farebných variantoch na kolesách 27,5 "a 29".

 

NorcoNorcoNorco

 

Pokiaľ hľadáte spoľahlivý bike od renomovaného výrobcu, ale máte obmedzený rozpočet, je Norco Storm 5 ideálnou voľbou. Medzi top modelmi skladom potom nájdete ako Damjanov Norco Sight v hliníku, v karbone a v niekoľkých špecifikáciách, tak trailový Norco Optic vo všetkých výbavových verziách C1, C2 i C3.

 

NorcoNorco