8. 12. 2020

NOVINKA 2021: Lector FS, celoodpružený brat kontroverzného hardtaila

Oficiálne o ňom nikto nevedel a už mal na konte 3 pódia z medzinárodných pretekov. Reč je o novom LECTOR FS, ktorý si len nedávno odbil svoju mediálnu premiéru. Aký je celoodpružený brat minuloročnej novinky, ktorá svojou revolučnou zadnou stavbou budila medzi bikermi nemalé kontroverzie?

 

Medaila Anny Terpstry

Špekulácie o novej zbrani v arzenálu Ghost v podobe nového celoodpruženého pretekárskeho XC biku započala Anna Teprstra, ktorá sa na jar začala objavovať na úplne novom stroji. Ghost o biku mlčal, ale fanúšikom značky bolo jasné, že Nemci majú na novú sezónu nachystané niečo veľké.

Lector FSTeraz už je to oficiálne - v roku 2021 bude mať ikona Hardtail Lector po boku našlapaný pretekársky celoodpružený model Lector FS, ktorý už vo svojich prvých pretekoch splnil všetky očakávania svojich konštruktérov.

 

Lector FS zblízka

"Lectorí" rukopis možno u nového full hardtaila vyčítať predovšetkým z profilov hlavných trubiek predného trojuholníka. Obidva modely, či už hardtail, tak celopéro, navyše spadajú pod koncept SUPERFIT, čo znamená, že geometria rámu vznikala na základe desiatok tisíc biometrických údajov najrôznejších jazdcov.

GhostGhostGhost

Ghost Lector

Detailnejšie predstavenie celoodpruženého Lectora a viac fotografií nájdete na oficiálnych stránkach Ghost.