14. 3. 2022

Nový vozík za bicykel QUPA od QERIDOO ponúka viac pohodlia za menej peňazí

Základný model detského vozíka za bicykel Speedkid sa tento rok dočkal nástupcu. Novinka od Qeridoo pre rok 2022 s názvom QUPA dostala v porovnaní so svojim predchodcom modernejší dizajn, objemnejší batožinový priestor, lepšie odpruženie, vyšší jazdný komfort a prekvapivo aj nižšiu predajnú cenu. Pokiaľ teda hľadáte funkčný, pohodlný a cenovo dostupný vozík pre svoju ratolesť, je novinka od Qeridoo jasnou voľbou.

 

Na vzhľade záleží

Moderné a aerodynamické tvary nového vozíka prezrádzajú, že si na vzhľade dali návrhári z Qeridoo obzvlášť záležať. Dizajnovo teraz jednomiestny aj dvojmiestny vozík QUPA zapadá do celej rodiny vozíkov Qeridoo viac ako starší Speedkid. Ľahký hliníkový rám QUPY, ktorý chráni pasažiera zo všetkých strán, dostal elegantný šedý kabátik s limetkovým lemovaním a integrovanými reflexnými prvkami. Viditeľnosť zvyšujú aj pár odraziek vpredu a vzadu, zadná blikačka na rukoväti, ktorá je súčasťou balenia, reflexné bočnice plášťov a výrazná oranžová vlajočka.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPAQeridoo QUPA

 

Vodeodolný a ľahko umývateľný materiál kabíny je dostatočne pevný, takže znesie aj hrubšie zaobchádzanie pri skladaní, preprave alebo skladovaní. Kryt nástupného otvoru s veľkým predným oknom z priedušnej sieťoviny chráni dieťa pred hmyzom a prípadnými nečistotami. Na sieťku sa pomocou suchých zipsov pripevňuje polohovateľná clona proti slnku. Za dažďa alebo za vetra stačí zo striešky vozíka zrolovať priehľadnú, nepremokavú fóliu a zakryť celé sieťovinové okno.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPAQeridoo QUPA
Madlo s ručnou brzdou sa dá polohovať. Vnútri je polstrovaná sedačka a praktické vrecko z oboch strán.

 

Vnútri má malý pasažier (eventuálne dvaja malí pasažieri v prípade verzie QUPA 2) k dispozícii polstrovanú sedačku aj operadlo s 5bodovými pásmi. Dodatočnú výstelku pre ešte väčšie pohodlie sa dá zaobstarať za príplatok, rovnako ako opierku hlavy. Bezpečnostné pásy majú mäkčené chrániče, aby sa nezarezávali do ramien a medzi nohy. Po stranách pod každým oknom môžete dieťaťu do pripraveného vrecka schovať pitíčko alebo obľúbeného plyšáka.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPAQeridoo QUPAQeridoo QUPA
Vozík má sadu odraziek, nepremokavú striešku so slnečnou clonou, rýchlo odpojiteľné všetky 3 kolesá a dá sa ľahko zložiť.

 

2 v 1 alebo funkčnosť predovšetkým

Detský vozík za bicykel QUPA je neskutočne variabilný. Stačí odmontovať ťažnú tyč, namontovať predné koliesko a premení sa na športový kočík. Za jednu cenu tak dostaváte dva plnohodnotné produkty: športový kočík a detský vozík za bicykel.

 

Funkcia športového kočíka

Funkciu kočíka obstaráva predné, otočné koliesko, ktoré sa dá v prípade potreby zaaretovať, aby sa nepretáčalo a ľahšie prekonávalo nerovnosti. Bočné, nafukovacie kolesá s priemerom 20 palcov sú potom zárukou toho, že s kočíkom prejdete aj ťažším terénom. Ako každý správny moderný kočík má aj QUPA nastaviteľnú výšku madla, brzdu ovládanú z rukoväte a veľký batožinový priestor s objemom 30 litrov. Celý vozík zložíte dvoma pohybmi na placku a po odpojení bočných kolies sa v pohode zmestí do kufra každého stredne veľkého auta.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPA

 

Funkcia vozíka za bicykel

Zložte kočíkové koliesko, nasaďte ťažnú tyč a máte vozík za bicykel, s ktorým sa môžete vydať na rodinný cyklovýlet. Do priestranného batožinového priestoru nabalíte všetko potrebné a listové odpruženie zaistí malým pasažierom dostatočný komfort počas jazdy. Ťažná tyč je konštruovaná tak, aby v prípade pádu bicykla vozík zostal v horizontálnej pozícii. Hliníkový rám chráni dieťa zo všetkých strán, a keď pred jazdou preklopíte madlo nad strechu vozíka, získate dodatočnú ochranu pre prípad prevrhnutia vozíka. Plusom je aj možnosť dokúpenia druhého ťažného zariadenia na bicykel, aby mohli vozík k svojmu bicyklu pripájať striedavo obidvaja rodičia.

 

Qeridoo QUPAQeridoo QUPA

 

Ako v kočíku, tak vo vozíku môžete prevážať deti už od prvého mesiaca života. Stačí si prikúpiť závesné vajíčko, prípadne autosedačku Qeridoo (tá sa zmestí len do dvojmiestneho modelu a na pripevnenie sú potrebné špeciálne adaptéry). Závesné vajíčko funguje na princípe hamaky. K rámu vozíka sa pripevňuje špeciálnymi popruhmi. Napnuté pásy potom dodatočne pohlcujú otrasy, ktoré sa od podvozku môžu dostať do kabíny.

 

Technické parametre vozíka Qeridoo QUPA 1

Komfort:

- sedadlo s 5bodovým pásom
- kočíkové koliesko s aretáciou
- výškovo nastaviteľná tlačná rukoväť
- kryt 3v1 (proti hmyzu/slnku/vode)
- ťažné zariadenie s univerzálnou spojkou
- BDS+ Systém tlmenia listového pera
- parkovacia brzda s ovládaním z rukoväte
- kompaktné rozmery po zložení: 105 x 62 x 36 cm (d x š x v)
- dĺžka s ťažnou tyčou 140 cm
- úložný priestor 30 l
- nosnosť 50 kg
- hmotnosť 14 kg

Bezpečnosť:

- splňuje DIN EN 15918
- testované na škodlivé látky
- hliníkový rám s ochranou podlahy
- nízke ťažisko pre väčšiu stabilitu
- zvýšená svetlá výška vnútorného priestoru
- ochrana proti nárazu zozadu
- postranné chrániče hlavy s reflexnou fóliou
- reflexné prvky na plášťoch

Kompatibilita:

✓ závesné vajíčko Qeridoo
✓ autovajíčka Qeridoo a Maxi-Cosi (len pre dvojmiestny model a so špeciálnymi adaptérmi)
× ski set Qeridoo na bežkovanie
× joggingové koliesko Qeridoo

 

Qeridoo QUPA 1Qeridoo QUPA 2Qeridoo QUPA