8. 11. 2023

Predstavenie bicyklov LOOK a novinka 795 Blade 2 RS skladom

Značka LOOK sa preslávila už v roku 1984, kedy vyvinula prvé nášlapné pedále, s ktorými sa o rok neskôr podarilo ovládnúť Tour de France. V roku 1990 LOOK priviedol na trh karbónový rám, ktorý pôsobil dokonale, pretože nemal žiadne viditeľné spoje. Kombináciou tohto rámu a pedálov sa podarilo značke získať niekoľko medailí na olympíjských hrách. Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam značky v oblasti cyklistiky značka v roku 2014 predstavila rám 795, ktorý je stelesnením aerodynamiky. V tomto článku si postupne predstavíme modely tejto značky.

 

Vrcholový model LOOK 795 Blade 2 RS Dura Ace Di2

Bicykel LOOK 795 BLADE RS 2 je ultimátnym závodným aero strojom, ktorý spája tuhosť, ľahkosť a aerodynamiku vo vynikajúcom dizajne. Jeho nekompromisná závodná DNA ho robí dokonalým pre vrcholový výkon na rôznych typoch tratí. S extrémne nízkou hmotnosťou iba 7 kg a aerodynamicky optimalizovaným rámom, komponentmi Shimano Dura Ace Di2 2x12 a karbónovým kokpitom Look ponúka rýchlosť a ovládateľnosť pre víťazstvo. Geometria je prispôsobená závodným potrebám a rám je vyrobený z vlákien Ultra High Modulus pre optimálnu odozvu. Karbónová sedlovka spolu s karbónovými kolesami Corima 47mm WS Evo obutými na pľašťoch Continental GP 5000 dodávajú bicyklu pohodlie. Preverené na najvyššej úrovni world tour tímom Cofidis známym aj z Tour de France.

 

Výkonný cesťák LOOK 795 Blade 2 RS Pro Team Ultegra Di2

Bicykel LOOK 795 BLADE RS predstavuje závodný stroj s novým šarmom. S nekompromisnou závodnou DNA je tuhý, ľahký a aerodynamický, určený pre špičkový výkon na ceste. S hmotnosťou iba 7 kg, aerodynamickým rámom a sadou Shimano Ultegra Di2 2x12 je pripravený na vysoké rýchlosti. Plne integrovaný karbónový kokpit s dokonalou ergonómiou umožňuje precízne ovládanie. Tento bicykel ponúka elegantný a zároveň decentný dizajn a je stavaný pre víťazstvo. Jeho geometria je optimalizovaná pre aerodynamiku a výkonu, čomu dopomáhajú aj 47mm vysoké karbónové kolesá Corima. Zároveň je možné upraviť jazdnú pozíciu vďaka šikovnej kombinácii riadidiel a predstavca. Pokiaľ sa chystáte závodiť a chcete výkonný bicykel, s týmto strojom nič nepokazíte.

 

Vrchársky špeciál LOOK 785 Huez SRAM Rival Etap

Vrchársky bicykel LOOK 785 Huez predstavuje ľahkosť a všestrannosť ideálnu do kopcov. Táto revolúcia v cyklistike je doplnená novou bezdrôtovou sadou SRAM Rival Etap AXS s 2x12 rýchlosťami, ktorá zaisťuje plynulé a efektívne radenie. Kľuky s prevodníkmi 48x35 a kazeta 10x30 umožňujú zdolať aj tie najnáročnejšie kopce. Agresívny dizajn v odtieni INTERFERENCE RED spolu s kolesami FULCRUM RACING 900 DB dodávajú tejto sade odvážny charakter a pozoruhodný vzhľad. Tento stroj, ktorý predstavuje dokonalú kombináciu ľahkosti, výkonu a štýlu pre cyklistov, ktorí sa neboja testovať svoje limity v kopcoch.

 

Endurance model LOOK 765 Optimum Ultegra

Geometria tohto bicykla je zameraná na vytrvalostnú jazdu, čo znamená maximálne pohodlie vďaka rámu o 10 mm kratšom a o 20 mm vyššom ako pri čisto závodnom ráme. Jeho čistý, decentný a jednoduchý dizajn v sýto čiernej farbe dodáva tomuto bicyklu jedinečný vzhľad. Tento endurance bicykel spolieha na kvalitnú sadu komponentov Shimano Ultegra 2x11. Bicykel, ktorý vás oslobodí od všetkých "keby" a "ale" a umožní vám jazdiť na dlhé vzdialenosti v maximálnom pohodlí. So vzperou 3D Wave vzadu a celokarbónovou vidlicou vpredu ponúka dostatočnú svetlú šírku pre plášte až do rozmeru 700x34, takže s druhou sadou kolies ho môžete využívať aj ako ľahký gravel.

 

Gravel LOOK 765 Gravel RS

Model 765 Gravel RS je bicykel, ktorý si nemôžete nevšimnúť! Jeho karbónový rám a vidlica ponúkajú pôsobivú ovládateľnosť, zatiaľ čo lak Chromatic sa v reakcii na svetlo mení ako chameleón. Je nenápadný a triezvy cez deň, ale v tme sa rozsvieti do dúhových odleskov, čo z neho robí jedinečný dizajn, ktorý vás zaručene vyvedie z vyjazdených koľají. Tento bicykel je osadený bezdrôtovou sadu SRAM Rival Etap AXS 2x12 pre hladké a efektívne radenie. Integrovaný predstavec LDS a kolesá Fulcrum Rapid Red 500 obuté do plášťov Hutchinson Touareg 40 mm poskytujú maximálny komfort na dlhé vzdialenosti po štrkových cestách.