27. 3. 2024

Slávik na Ghost späť na bedni! Po problémoch v Chile bral v Mexiku bronz

Tomáš Slavík sa vrátil na stupne víťazov! Pri druhom kole svetovej série Red Bull Guanajuato Cerro Abajo v Mexiku získal bronzovú medailu. V neskutočne dramatickom a tesnom závode Slavík vybojoval 3. miesto a zlepšil si náladu po technickom probléme v predchádzajúcom kole v Chile. Skvelý a zaslúžený comeback!

 

Závod podľa Tomáša

"Musím povedať, že po Chile a tiež po minuloročnom páde na tejto trati je to fakt balzam na dušu. Viem, že moja rýchlosť, technika aj fyzička sú tam, kde majú byť, ale veci niekedy jednoducho nevychádzajú podľa plánu a ja som za túto 'bedňu' strašne rád... Vlani skoro v bedni a tento rok na bedni! Bol to nesmierne napínavý a hlavne tesný závod, kedy ma od druhého miesta delilo iba 0,15 sekundy a od prvého miesta 1,2 sekundy. Je až neuveriteľné aké tempo musíme držať, ak chceme v takých pretekoch zvíťaziť, kedy každú sekundu trate musíme letieť na 110 %,“ hodnotí preteky Tomáš.

 

Tomáš Slavík a Ghost

 

"Pri takej jazde sa dá fakt ťažko ísť bez chýb, takže som tam nejaké chybičky samozrejme mal, ale zase ma to niečo nové naučilo a nabudúce tieto chyby už neurobím! Sú to pre diváka neviditeľné veci, ale pretekáme už fakt v stotinách a to ukazuje, ako sú tieto preteky vyhrotené.Už sa nemôžem dočkať ďalších pretekov Cerro Abajo série, kedy séria prvýkrát zamieri do Európy do talianskeho Janova! Fakt veľký deň v histórii pre všetkých milovníkov Urban DH! Vďaka moc všetkým za fandenie ako na obrazovke, tak na trati, sponzorom, rodine, kamarátom a všetkým ostatným, čo nie sú vidieť. Vďaka moc! Pokračujemeee," odkazuje slávny urban DH matador.

Tomáš SlavíkTomáš Slavík v Mexiku
Photo credit: Jurgen Westemeyer, Jose Duch

 

Ďalšia zastávka pre Tomáša je za pár týždňov najväčší taliansky závod MAD OF LAKE, kam zavíta aj veľká časť českých pretekárov, ktorí budú bojovať na trati o cenné kovy! Tento rok v skutočne silnej konkurencii.