14. 6. 2022

Slavík s Ghostom späť v meste a na víťaznej vlne

Po víťazstve na úvodných dvoch kolách 4X Pro Tour a v Taliansku na Mad of Lake sa Tomáš Slavík, tímový jazdec nemeckého Ghostu, vrátil opäť do mesta. Downtown Tábor bola ďalšia zastávka a aj tu sa mu darilo. Na náročnej trati zvíťazil o takmer 3 sekundy nad svojimi súpermi.

 

Prvýkrát v Tábore

"V Tábore som bol prvýkrát, čo sa týka pretekania v meste a musím povedať, že som bol veľmi milo prekvapený. Chalani eventom žijú a makajú na každom detaile. Tento drive je niekedy viac než čokoľvek iné a na celom evente to bolo strašne poznať! Trať bola skvele pripravená a náročná... štandardne v ČR pretekám so svojimi 4X bicyklami v rôznych modifikáciách, ale na tieto preteky som to trochu podcenil a deň pred pretekmi som si musel nechať priviezť môjho veľkého GHOST RIOT EN, na ktorom som pretekal vo Valparaise . Po prvej tréningovej jazde som bol fakt rád, že mám väčší bicykel - veľa rýchlych sekcií, mačacie hlavy na 90 % trate, schody, veľké kompresie, wallride ... tam už to naozaj chcelo "heavy duty" výbavu. Navyše trať bola fyzicky pomerne náročná a to sa mi tiež veľmi páčilo. V prvej súťažnej jazde som si vyskúšal, ako to bude bolieť a v druhej som sa tomu poriadne otvoril. Aj keď som urobil pár chýb, vo finále som zvíťazil o 3 sekundy, čo je super výsledok, keď viem ako niektorí český chlapci vedia letieť v dobrej konštelácii! Myslím, že forma pred Crankworx potvrdená a predovšetkým za týždeň vyrážam smer Peru na ďalší Red Bull Cerro Abajo! Vďaka Tábor, vďaka organizátori! Skvelá práca a zábava!" pochvaloval si pretekyTomáš.

 

Tomáš SlavíkSlavík na GhostSlavík a Ghost

 

Víťazná jazda a prípravy na Crankworx

Kamera na prilbe zachytila celú trať, ktorá viedla ulicami mesta Tábora. Vychutnajte si víťaznú jazdu, tak ako ju videl sám Tomáš.

 

 

Tomáš je teraz už v Innsbrucku, kde od stredy začína Cranwkorx World Tour. Na ňom bude Tomáš pretekať v Dual Slalome a Pumptracku.