28. 6. 2022

Slávik zlatý na historicky prvom nočnom mestskom DH Red Bull Miraflores Cerro Abajo

V Južnej Amerike idú mestské zjazdy naozaj hore, ale zatiaľ sa nikto neodvážil urobiť nočný zjazd, čo platilo do minulého víkendu. V Lime v Peru sa totiž odohral prvý mestský DH, ktorý niesol názov Red Bull Miraflores Cerro Abajo. Tento event nasadil latku naozaj vysoko a Tomáš Slavík bol pri tom – vyhral v kvalifikácii a tiež v samotnom finále a priváža prvú trofej pre Českú republiku!

 

SlavíkSlavík na Ghost

 

Prvý nočný mestský DH

"Keď človek robí prvý event svojho druhu je to vždy jedna veľká neznáma. Pretekanie po tme je naozaj náročná vec nielen pre pretekárov, ale hlavne pre organizátorov, aby dokázali kvalitne nasvietiť trať a všetko kvalitne odbaviť. Myslím, že som bol jediný, kto pretekal po tme niekoľko pretekov, takže som vedel do čoho idem. Nikto nevedel koľko príde ľudí, ako sa na takéto preteky budú pretekári tváriť, ale nakoniec to bol vlastne strašný úspech."

 

 

"Okolo trate bol šialený kotol, tisíce a tisíce ľudí, hudba pumpovala, pretekári leteli a myslím, že nás čaká nová éra pretekov, na ktorú sa fakt teším. Bola to skvelá, ale sakramentsky náročná skúsenosť. Myslel som, že na trati nechám nohy aj pľúca. Nakoniec sa mi podarilo zaletieť najrýchlejší čas dňa a všetko klaplo perfektne. Veľká vďaka patrí organizátorom za ich usílie a vďaka Red Bullu, že dal tomuto eventu krídla a ukázal svetu zase niečo nové! Vďaka moc!" Tomáš Slavík je aktuálne jediný pretekár na svete, ktorý získal všetky 3 trofeje CERRO ABAJO ako z Valparaisa, Bogoty, tak z Miraflores!

 

Slavík a GhostSlavík s Ghostem zlatý