5. 10. 2020

Terpstrová z GHOST Factory Racing vybojovala dve druhé miesta v Novom Meste na Morave

V sezóne poznačenej rušením pretekov kvôli koronavírusu hostilo Nové Mesto na Morave v dňoch 29. 9. - 4. 10. 2020 hneď dva diely Svetového pohára horských bicyklov. Akcia sa síce musela zaobísť bez divákov, ale tímy aj jazdci boli na preteky natešení.

Dva diely Svetového pohára v tak krátkom čase boli pre pretekárov výzvou. Prvý Short track (XCC) sa išiel hneď v utorok. Vo štvrtok nasledoval závod Cross country (XCO) a deň na to druhý Short track (XCC), ktorý rozhodoval o pozíciách na štartovom poli XCO pretekov.

Hneď v utorok predviedli formu jazdkyne GHOST tímu. Sina Freiová došla štvrtá, Anne Terpstrová obsadila 8. priečku a obe si zaistili miesto v prvých dvoch radoch štartového poľa štvrtkových XCO pretekov. Ten Terpstrová aj Freiová skvelo odštartovali a hneď v prvom kole sa držali vedúcej skupiny. S postupom času sa Terpstrovej podarilo dotiahnuť vedúce francúzske duo skladajúce sa z Pauline Ferrand Prevotovej a Loan Lecomteovej, ktorá sa ujala vedenia. Vďaka neuveriteľne rýchlym zjazdom došla Terpstrová úradujúcu svetovú šampiónku Ferrand Prevotovú a nakoniec ju aj predbehla, čím si zabezpečila druhé miesto v pretekoch. "Z výsledku som nadšená, pretože tento rok nebol vôbec jednoduchý. Bojovala som s nákazou koronavírusu a niekoľko týždňov som skoro nemohla zdolať ani schody doma," uviedla po pretekoch Terpstrová.

Terpstová Ghost Factory Team

Druhý XCC závod komplikoval silný vietor, napriek tomu Terpstrová vybojovala 7. miesto a Freiová došla 9. Posledné XCO preteky týždňa potom znamenali ďalšie pódium pre Terpstrovú. Preteky ovládla Francúzka Pauline Ferrand Prevotová, druhá so stratou 21 sekúnd došla Terpstrová, tretia potom Loanna Lecomteová. Dve striebrá Terpstrovej doplnilo víťazstvo GHOST Factory Racing v rebríčku tímov. "Po pretekoch som so sebou nebola veľmi spokojná, ale spätne som za to druhé miesto rada. Už sa teším na svetový šampionát budúci týždeň," hodnotila svoj výkon v záverečných XCO pretekoch Terpstrová.

Svetový šampionát sa pôjde 7.-11. 2020 v rakúskom Saalfelden a v kalendári pretekov nasledujú majstrovstvá Európy vo Švajčiarsku.