28. 8. 2023

Tomáš Slavík na Ghost je majstrom ČR v mestskom zjazde

Tábor hostil cez víkend finálové preteky českej série v mestskom zjazde a zároveň aj MČR v tejto atraktívnej disciplíne. Trať bola skvele pripravená a organizačne všetko vychádzalo na jedničku. Jedinou obavou bolo počasie. Našťastie sa nad organizátormi živly zľutovali a na preteky vyšlo slniečko. Súboj o dres majstra ČR mohol začať! Najrýchlejšie si nakoniec s traťou poradil Tomáš Slavík a stal sa tak aktuálnym majstrom ČR v Urban DH!

 

 

Závod podľa Tomáša

"Do Tábora som sa veľmi tešil, pretože chalanom organizátorom veľmi fandím. Trať bola podobná ako vlani, takže síce zábavná, ale fyzicky jedna z najťažších, čo môže človek ísť. Na trati je prakticky nulový priestor dať telu oddych, takže je to 1, 5 minúty totálneho nasadenia na 100%,“ opísal táborskú trať Tomáš.

 

Tomáš Slavík a Ghost
— Foto: Jurgen Westermeyer

 

Na MČR Slavík prvýkrát pretekal na svojom novom karbónovom bicykli GHOST Riot AM, ktoré v jeho set-upe váži iba 13,8 kg. "Som z neho strašne nadšený. Fakt som si to užíval a celý deň sa mi jazdilo perfektne, trochu som laboroval s pneu kvôli počasiu, ale nakoniec som zostal pri tom, čo som mal v pláne," neskrýva nadšenie zo svojho nového závodného stroja.

 

Tomáš Slavík a GhostTomáš Slavík a Ghost
— Foto: Jurgen Westermeyer

 

"V záverečnej jazde som urobil niekoľko menších chýb, ale nič zásadné ma nespomalilo a podarilo sa mi dosiahnuť víťazný čas! Užíval som si súboj s Michalom Prokopom, keď sme si pripomenuli zlaté časy z foucrossu a podarilo sa nám ujsť mladíkom o takmer 4 sekundy. A to je pekelná nálož! Preteky v Českej republike si naozaj užívam, pretože ich mám tak málo a som rád, že môžem pretekať na každých pretekoch pred domácim publikom a fanúšikmi! Ďakujem všetkým," hovorí Slávik pri pohľade na svoj titul.

 

Tomáš Slavík Mistrem ČR v Urban Dowhill
— Foto: Jurgen Westermeyer