22. 2. 2021

Zaostrené na bicykel Anne Terpstrovej, jednej z najlepších MTB cyklistiek súčasnosti

Ak aspoň trochu sledujete MTB cyklistiku, meno Anne Terpstra vám určite nie je cudzie. Čerstvo tridsaťročná Holanďanka má za sebou veľmi dobrú sezónu vo farbách Ghost Factory Racing Team. Vlani vybojovala dve druhé miesta v rámci svetového pohára v Novom Meste na Morave a druhá bola aj na Majstrovstvách Európy horských bicyklov vo švajčiarskom stredisku Monte Tamaro.

 

Lector Anne Terpstrovej

Ghost Lector je vďaka svojej unikátnej geometrii jedným z najnezvyklejších hardtailových horských bicyklov súčasnosti a Anne na ňom odišla aj tie najnáročnejšie preteky. Vlani na jar sa ale na tratiach začala objavovať na úplne novom stroji a začali špekulácie o novej zbrani v arzenálu nemeckého Ghost.

Fanúšikom značky bolo jasné, že Nemci majú na novú sezónu nachystanú novú celoodpruženú XC strelu, ale Ghost o novom modeli mlčal. Teraz už vieme, že pre rok 2021 dostala ikona Hardtail Lector pretekárskeho celoodpruženého brata s označením FS (predstavovali sme tu). 

Práve na týchto dvoch Lectoroch, hardtail a celopére, sme Anne v poslednej dobe mohli sledovať na tréningoch, pretekoch a sociálnych sieťach. Na čom presne jazdí a čo Anne vozí?

1. Helma Cratoni C-PRO

2. Dres Ghost Factory Racing Team 

3. Gripy ESIgrips Racer 's Edge

4. Horský bicykel GHOST Lector SF LC Pro 

5. Horský bicykel GHOST Lector FS 

 

Anne Terpstra a jej Lector

Prilba Cratoni C-ProGhost dres s dlhým rukávom Factory racingESI gripy Racer's edgeGhost Lector SF LC Pro

 

Medaile Anne Terpstrovej

Po sérií úspechov a štyroch zlatých z národného šampionátu v Holandsku sa v roku 2016 Anne Terpstrová stala novou posilou v Ghost tíme. V drese Ghost Factory Racing Team si toho roku splnila svoj životný sen - zúčastnila sa olympijských hier v Rio de Janeiro. Rad úspechov zastavil v roku 2018 zranenie členka, ale hneď rok na to dokázala, že ešte nepovedala posledné slovo. Zvíťazila na svetovom pohári v Andorre a v roku 2020 získala striebro na európskom šampionáte.

 

;

Lector FS BikecheckLector FS Bikecheck

Zdroj foto: FB profil Anne Terstovej