12. 10. 2020

Zaostrené na bicykel Evy Samkovej. Keď nie snowboard, tak Ghost

Bez ohľadu na to, či ste vrcholový atlét, futbalista, plavec alebo snowboardista, skoro každý tréner vás posadí na bicykel. Aj kráľovná svetového snowboardcrossu Eva Samková rada prekladá snowboard jazdami na biku.

 

Snowboard, úsmev a namaľovaný fúziky

S lyžovaním začala v dvoch rokoch, v siedmich presedlala na snowboard. Najskôr sa venovala freestyle snowboardingu, ale po pár zraneniach prešla na snowboardcross.

 

Eva Samková so svojimi typickými fúzikmi

 

Sériu úspechov odštartovala Eva Samková v roku 2010 titulom juniorskej majsterky sveta vo snowboardcross, ktorý o rok neskôr obhájila. S typickým namaľovaným fúzikmi si potom v roku 2014 došla pre zlato na Olympiáde v Soči a o štyri roky neskôr získala bronz na zimných hrách v Pchjongčchangu.

 

Keď nie snowboard, tak Ghost

Keď práve Eva nezbiera medaily na zjazdovkách, lezie po skalách, tancuje, surfuje a rada jazdí na koni. Okrem konského sedla často sadá aj na to cyklistické a od tohto roka jazdí na Ghost, ktorý si u nás v Mojekolo vybrala.

Eva siahla po celoodpruženom modele Ghost SLAMR a my sme jej ho "vytunili" niekoľkými komponentami, ktoré sa nám v tíme Mojekolo perfektne osvedčili.

 

SLAMR Evy Samkovej

SLAMRa sme obuli na bezdušáky od CONTINENTAL a doplnili penovou vložkou PEPI'S Tire Noodle Rokk Line 29, ktorá zvyšuje ochranu proti precvaknutiu plášťa a uľahčuje núdzový dojazd pri defekte. Na riadidlá putovali skvele padnúce silikónové gripy ESIgrips a u pedálov padla voľba na EXUSTAR. Pridali sme ešte jeden z najľahších košíkov na fľašu na trhu - SKS Pure a navrch (doslova) bielu prilbu CRATONI.

1. Horský bicykel Ghost SLAMR 9.9 LC

2. Plášte CONTINENTAL Mountain King 29

3. Vložka PEPI'S Tire Noodle Rokk Line 29

4. Držiak na fľašu SKS Pure

5. Pedále EXUSTAR MTB PM825

6. Prilba CRATONI Alltrack

7. Gripy ESIgrips Chunky Classic

 

Zaostrené na bicykel Evy Samkovej

 

To, že si Eva a Ghost padli do oka, dokazujú príspevky na jej facebookovom a instagramovom profile. A ako je vidieť na fotografiách berie svojho SLAMRa nielen za zábavou na trialy, ale aj na tréningy.

 

Eva Samková a jej nový GHOST SlamrEva Samková trénuje na GHOST Slamr

Zdroj foto: Facebookový profil Evy Samkovej