3. 5. 2021

Zaostrené na bicykel 'Peggy' Marvanovej, najlepšej českej ultramaratónskej cyklistky

Markétina žiletka Lapierre Xelius

Keď nám Peggy povedala o pláne nastúpať na alpských vrcholoch cez 3 000 km, hneď sme vedeli, že model Xelius od Lapierre bude do týchto podmienok najlepšou voľbou. Xelius je totiž špeciálom vyvinutým pre vrchára, ktorí pretekajú na najnáročnejších podnikoch World Tour.

V horách je každý gram navyše na bicykli poznať, preto je rám aj vidlica modelu Xelius z ultraľahkého karbónu. Patentované Superlight vrstvenie karbónu prináša jazdcovi okrem nízkej váhy aj extra komfort. A komfortu napomáha aj jedinečné napojenie horných reťazových vzpier priamo na hornú rámovú trubku.

 

Aby mohla Peggy pohodlne zbierať výškové metre, dovybavili sme jej bicykel ešte niekoľkých ďalšími vychytávkami:

1. Cestný bicykel Lapierre Xelius

2. Galusky Continental Competition

3. Držiak telefónu SKS Compit

4. Obal telefónu SKS Compit Universal

5. Omotávky ESI grips RCT Wrap

6. Prilby CRATONI C-Pro

 

Peggy Marvanová a její Lapierre Xelius

Lapierre XeliusContinental competitionEsi wrapsSKS compit

 

Markétin bike Lapierre ProRace

Výzvu Korona Himaláje na alpských cestách si Peggy vymyslela, aby aktívne prekonala obdobie pandémie. Jej meno je ale oveľa viac späté s ultramaratónskými MTB pretekmi, ktoré zvládla na svojom biku Lapierre ProRace SAT.

Skratka SAT je označením pre špeciálnu technológiu, ktorú Lapierre na svojich bicykloch využíva. Ide o vložený elastomér medzi hlavný rámový trojuholník a zadné vzpery. Zadné vzpery spolu so sedlovou trubkou umožňujú elastoméru plniť funkciu malého tlmiča, pretože vďaka svojej pružnosti nechávajú priestor pre vertikálny pohyb zadného kolesa.

Na modeli ProRace si Peggy došla pre svoje zatiaľ najväčšie víťazstvo. V roku 2017 na ňom vybojovala prvé miesto v kategórii žien v extrémnych pretekoch horských bicyklov Tour Divide Race. O dva roky neskôr zdolala 8 000 km dlhú trať pretekov American Trail Race, ktoré štartovali u Atlantického a končili u Pacifického oceánu. Ako jej bicykel vtedy vyzeral?

1. Horský bicykel Lapierre ProRace 6.9 SAT

2. Plášte Continental Trail King 29x2.2 racesport kevlar

3. Pedále Exustar MTB PM222

4. Gripy ESI grips Chunky Classic

5. Košík na fľašu SKS Slidecage

 

Peggy a jej bicykel Lapierre proRace 6.9 SAT

Lapierre proraceContinental race kingExustar pedáleEsi grips chunky

 

Ultramaratónské úspechy Peggy Marvanovej

Markéta 'Peggy' Marvanová je česká vytrvalostná "ultra" cyklistka, najmladšia žena, čo pokorila americké preteky The Great Divide Tour 2015 (4 418 km) a ich víťazka v roku 2017. O dva roky neskôr sa stala v kategórii žien víťazkou najdlhších MTB pretekov sveta American Trail Race, ktoré štartovali u Atlantického a končili u Pacifického oceánu. Preteky dlhé neuveriteľných 8 100 km viedli cez 13 štátov USA a Peggy ich zvládla za úctyhodných 48 dní a 22 hodín. Svoje výkony často spája s usporiadaním dobročinných zbierok. Jazdí dlhodobo na bicykloch značky Lapierre.

Zdroj foto: Facebook fanpage Markéty Marvanové

 


Ďalšie cyklo čítanie:

Peggy MarvanováKorona Himalájí