2. 4. 2024

Zaostrené na bike Anne Terpstry, víťazky Cape Epic 2024

Formácii Ghostu sa v tohtoročnom Cape Epicu darilo. Málokto má na svojom konte vyhraných osem z ôsmich etáp a to sa tento rok dvojici Anne Terpstra a Nicole Koller podarilo. Nemalou mierou sa na tom podieľal samozrejme aj zvolený materiál, ktorý si teraz krátko predstavíme v podaní biku Anne Terpstry.

 

Pozn.: Tento bikecheck vyšiel pôvodne na mtbs.cz. So súhlasom autorov textu a fotografií zdieľame článok.

 

Ghost Lector Anne Terpstry

Základom je celoodpružený XC závodný karbónový model Ghost Lector FS World Cup so 120mm zdvihom na oboch tlmičoch, avšak ďalšie dieliky špecifikácie už sa od sériovky celkom dosť líšia. Začneme podvozkom. Ten vozí Anne od Rock Shoxu, a ako možno vidíte z priložených obrázkov, ide o pomerne čerstvú novinku v podaní bezdrôtovo ovládaného ekosystému Flight Attendant, ktorý využíva bezdrôtové jednotky na vidlici aj tlmiči Rock Shox SID, ale pre svoj optimálny chod spracováva dáta aj z wattmetra na kľukách a info od AXS radenia.

 

GhostGhost
— Zdroj foto: Jan němec, mtbs.cz 

 

Pohon je tu Sram XX SL AXS T-Type a jeho súčasťou sú tu karbónové kľuky osadené 32z. prevodníkom s integrovaným Quarq wattmetrom. Brzdy sú tu štvorpiestové Level Ultimate v najľahšom Ultimate Stealth prevedení s odľahčenými dvojdielnymi Sram Centerline X kotúčmi. Ďalším neprehliadnuteľným doplnkom, ktorý Anne Terpstra vozí už niekoľko rokov, sú karbónové šesťlúčové kolesá od nemeckej značky Bike Ahead Composites, ktoré sú obuté do Maxxis Aspen plášťov v rozmere 29x2,35" nafúkaných vpredu na 1,1 a vzadu na 1,3 baru.

 

Ghsot
— Zdroj foto: Jan němec, mtbs.cz 

 

Celkom vezie Anne na svojom biku štyri nabíjacie batérie Sram AXS, pričom tá štvrtá je umiestnená na Rock Shox Reverb AXS teleskopickej sedlovke. Zaujímavosťou je aj to, že tu Anne dáva prednosť staršiemu typu "pádlových" radiacich páčok, resp. ovládačov pred tými novými. Náradie je na biku poschovávané hneď na niekoľkých miestach. V stredovej osi je opravná sada na defekty, dvojicu bombičiek nesie jeden z košíkov na fľašu. Ďalšie náradie je v riadidlách a spojka reťaze je schovaná pod oboma gripmi.

 

GhostGhost
— Zdroj foto: Jan němec, mtbs.cz 

 

Celokarbónový integrovaný kokpit má Anne len 680 mm široký a s 55 mm dlhým predstavcom. Ghost je známy tým, že jeho XC špeciály nevynikajú super nízkou hmotnosťou, avšak tento špeciál Anne Terpstry váži veľmi slušných 10,6 kg so všetkým, čo vidíte na fotkách vrátane náradia, bombičiek apod. Sériovka pritom bez doplnkov váži iba 10,2 kg.

 

Foto Credit: Max Sullivan & Cape Epic
— Zdroj foto: Max Sullivan & Cape Epic