24. 5. 2022

Fourcrossar Slávik na Ghost: Po 3 rokoch vo Fort William a hneď zlato

Tri roky bez pretekania vo Fort William bola večnosť, ale konečne sme sa dočkali a svetová spička DH a 4X zavítala opäť do Škótska, kde sa stretla na legendárnych tratiach v oboch disciplínach. Tomáš Slavík prvýkrát v roku 2022 v dúhovom drese majstra sveta svojím výkonom ukázal, prečo ho práve on oblieka. Zvíťazil vo všetkých svojich jazdách a získal tak prvé víťazstvo v 4X Pro Tour. Aktuálne je vedúcim jazdcom svetovej série.

 

Preteky Tomášovými slovami

„Do Škótska jazdím prakticky každý rok už od 2007 a musím povedať, že mi to tu chýbalo. Lokalít ako Fort William je naozaj málo, z ktorých by bola cítiť taká atmosféra! Je to absolútne legendárne miesto, kde je naozaj česť a radosť pretekať. Trate, okolie, diváci a atmosféra sú to najvyššie, čo nám môže nás šport ponúknuť! Tento rok po troch rokoch späť a musím povedať, že som sa fakt veľmi tešil. Zároveň to boli pre mňa prvé preteky v drese majstra sveta a rola favorita bola cítiť na každom rohu, čo nie je úplne jednoduchá pozícia, ale ja som si túto pozíciu doslova užíval, bavila ma trať, povrch a bolo to na mne vidieť. Vyhral som všetky jazdy a vo finále som to ešte zatlačil a ušiel. Radosť je naozaj veľká! Vďaka českým fanúšikom, ktorí nás už viac ako 10 rokov jazdia podporovať do Fort William a vytvorili tzv. "CZECH CORNER" v predposlednej zákrute, ktorá patrí českým fanúšikom a sú sakramentsky počuť! Vďaka veľmi partia, ste super a ja sa teším už na ďalší rok :) Avšak po Škótsku hneď nadväzujú druhé preteky série vo Winterbergu v Nemecku, takže sa doma veľmi neohrejem. Idem ďalej..."

 

Tomáš Slavík a GhostTomáš Slavík a Ghost
Zdroj foto: Man Down Media

 

4X Pro Tour World Series pokračuje

Druhé kolo 4X Pro Tour World Series štartuje už nadchádzajúci víkend v rámci Dirt Masters festivalu v Nemecku. Tomášovi držíme palce hneď z dvoch dôvodov... je to Čech a jazdí na bicykloch Ghost.