30. 5. 2022

Slávik na Ghost opäť víťazí na 4X Pro Tour. Tentokrát v Nemecku

Tomáš Slavík dokázal uplynulý víkend znova zvíťaziť na 4X Pro Tour svetovej série v nemeckom Winterbergu. Po víťazstve týždeň späť v Škótsku získava náskok v celkovom poradí 4X Pro Tour a drží 1. miesto pred ďalšími pretekmi série, ktoré sa presúvajú na územie ČR – 9. 7. do Dobran a 16. 7. do Jablonca nad Nisou.

 

Tomáš Slavík na GhostTomáš Slavík a Ghost

 

Nemecko podľa Tomáša

"Vo Winterbergu som už veľa rokov nepretekal. Veľmi ma tam nebavila trať, ale tá sa prerobila a musím povedať, že ma to bavilo, aj keď miesta na predbiehanie tam veľmi nebolo. Bolo to naozaj o prvej rovinke, ale tá bola zase férová, dlhá a nezáležalo z akej pozície kto išiel, takže každej mal rovnaké šance. Kvaldu som aj tak celkom stlačil a zvíťazil som o viac ako sekundu, čo je na takej trati naozaj veľký náskok, takže som mal radosť a do pretekov som šiel so super pocitom Na štarte bola veľmi rýchla rampa, ale cítil som sa na ňu skvele rovnako ako na celej štartovej rovinke.Vo finále som bohužiaľ nedal úplne ideálny štart, tak som to musel trochu stlačiť, ale v prvej zákrute som bol našťastie na jednotke a tú som udržal až do cieľa.Teraz mám jeden víkend pauzu od pretekania, ale potom ma čaká pretekársky maratón, kedy pôjdem 8 pretekov v 8 týždňoch a do toho organizovať JBC 4X Revelations v polovici júla.Vyzerá to, že o zábavu bude postarané a fakt sa na to teším," zhŕňa svoje plány Tomáš.

 

8 týždňov a 8 pretekov v urban DH, Crankworx a 4X Pro Tour... a nielen na európskom kontinente, ale aj v Južnej Amerike. To bude jazda!

 

Tomáš SlavíkGhost Riot Tomáše Slavíka