4. 2. 2022

Rozhovor s ambasádorom MOJEKOLO Damjanom Siriški

Všetci, ktorí pravidelne sledujete náš magazín, ste už určite postrehli niekoľko článkov o bicykloch a bikovej výbave Damjana Siriški. My v minulom roku zase pozorne sledovali jeho. Po niekoľkých príjemných stretnutiach a rozhovoroch sme zistili, že sa nám spolupracuje tak dobre, že by stálo za to našu spoluprácu posunúť o niečo ďalej. Preto sme Dámjanovi ponúkli, aby sa stal ambasádorom MOJEKOLO, ak našej veľkej radosti ponuku prijal. Pri tej príležitosti sme Damjana vyspovedali a dozvedeli sme sa veľa zaujímavých vecí, ktoré ste možno, rovnako ako my, nevedeli...

Damjan Siriški

Damjan Siriški v skratke:

  • účastník finále "Česko Slovensko má Talent 2020"
  • vicemajster sveta v biketriali, štvornásobný majster ČR a prvý Čech, ktorý predviedol backflip na MTB
  • spolutvorca YouTube kanálu Bike O'Clock, kde tvorí video obsah s Ondrou Šenkom

 

Už nie je tajomstvom, že do nového roku vchádzaš ako náš MOJEKOLO ambasádor. A ma zaujíma, aká máš od našej spolupráce očakávania? S čím si do toho šiel?

Za príležitosť byť ambasádorom MOJEKOLO som veľmi rád. Tím ľudí okolo tejto značky som spoznal zhruba pred rokom a veľmi ma nadchla priateľská atmosféra a profesionalita všetkých, s ktorými som priamo spolupracoval.
Ďalším pre mňa významným bonusom našej spolupráce je portfólio špičkových značiek komponentov a vybavenia, ktoré MOJEKOLO/spoločnosť Schindler do ČR a SR dováža. Z týchto značiek sme vybrali niekoľko, ktoré perfektne využijem pri svojich bike aktivitách. Mať podporu silného partnera, ako je Mojekolo, mi umožní viac sa sústrediť na tohtoročné projekty a všetky moje aktivity. A navyše v centrále v Kravařích servírujú skvelú kávu.

 

Na které produkty z portfolia www.mojekolo.sk sa tešíš najviac?

Na e-shope je možné nájsť perfektné produkty top značiek pre všetky druhy cyklistiky, v minulých rokoch som tu mimochodom sám pravidelne nakupoval.

Značku plášťov Continental používam vďaka ich kvalite už niekoľko rokov a teraz k nim mám prístup priamo od distribútora pre ČR. Tiež sa teším, až vytiahnem do akcie svoje nové prilby Cratoni, ktoré sú dizajnom aj kvalitou špičkové. Moje bicykle sa tešia na starostlivosť od čističov RSP, pedále Exustar mám už tiež odskúšané s maximálnou spokojnosťou. Ďalej sa teším na náradie SKS, svetlá KNOG a mnoho ďalších dielov a vybavenia.

Damjan Siriški a Ondra Šenk

Doteraz bol tvoj hlavný bicykel Norco. Zostávaš kanaďanom verný aj tento rok?

Aj tento rok pokračujem ako ambasádor značky bicyklov Norco a som za to nesmierne rád.

 

My sme sa spolu rozprávali asi pred rokom, len pár dní po tom, čo si oznámil spoluprácu s Norcom. Vtedy si svojho Sighta veľmi chválil. Ako by si ho zhodnotil po tom roku, čo na ňom jazdíš? Je to furt rovnaká láska?

Na svojom Norco Sight jazdím už rok a názor naňho som nezmenil. Tento bicykel e neskutočný! Svojím štýlom a intenzitou jazdenia Sighta vôbec nešetrím - kto občas pozrie na naše videá, vie, o čom hovorím. Nerád by som, aby to vyznelo ako reklamné frázy, ale Sight ma prekvapuje zakaždým, keď naňho vleziem - neustále sa na ňom zlepšujem a zatiaľ som nenarazil na jeho limit.

V mojom videu Hometown Freeride som Sighta podrobil najtvrdšiemu a najťažšiemu jazdeniu, akého som bol schopný. Zoskoky z výšky na rovinu, skákanie po zábradlí, trialové výskoky a preskoky, veľké dropy do schodov, dirt jumpové a freestylové triky... Sight všetko zvládol úplne ľahko a momentálne veľa trénujem, aby som na ňom v blízkej budúcnosti mohol odísť ešte o level ťažšie a náročnejšie veci. Tento bicykel má obrovský ťah pri jazde v bikeparku, na traile alebo v akomkoľvek freeride - jeho stabilita a obratnosť je neskutočná. A keď potrebujem šliapnuť do kopca, tak ide ľahko a rýchlo.

A ak chceš počuť jeden fór (ale pravdivý) – za celý rok som Sighta ani raz nemusel servisovať. Jedenkrát som doťahoval čap na zadnej stavbe a párkrát som doťahoval povolené drôty pri zadnom kolese a Sight je neustále v top forme. Toto fakt nechápem. 

Damjan Siriški a MOJEKOLO

Trúfnem si povedať, že väčšina ľudí, ktorí nás budú čítať, ťa pozná hlavne z videí, ktoré na Youtube kanáli Bike O'Clock publikujete spolu s Ondrom Šenkom. Ako ste sa vlastne vy dvaja dali dohromady?

S Ondrom sme sa prvýkrát stretli na tréningu v biketrialovej hale v Olomouci pred cca štyri a pol rokmi, kam prišiel spoločne so svojim parťákom a mojím dlhoročným kamarátom Vaškom Kolářom. Po mnohých rokoch odlúčenia od biketrialu som v tom čase začal túto disciplínu zase veľmi trénovať a pri onom stretnutí a jazdení sme si my traja veľmi sadli. Nasledovalo niekoľko ďalších spoločných tréningov a začali padať prvé nápady na nejaké spoločné projekty, okrem iného aj založenie Youtube kanálu.
Po nejakej dobe som Ondru prizval do svojich exhibíc a čím viac sme toho robili vo dvoch spoločne, tým viac sme zisťovali, že máme rovnaké vízie čo sa týka jazdenia, tvorenia a ďalších projektov.
Po určitej dobe sme sa takto vo dvojici pustili naplno do budovania brandu BIKE O'Clock a aktivít s ním spojených a spoločne nás to baví mnohonásobne viac, než keby sme si každý kopali sám na svojom piesočku.

 

A ako sa z vás stali youtuberi? 

V čase prvých spoločných tréningov v zložení ja, Ondra a Vašek Kolář začali padať nápady na nejaký spoločný projekt, do ktorého by sme pretavili zábavu a energiu, ktoré sme pociťovali pri jazdení.
Youtube bol pre toto perfektná platforma. Založili sme takto v troch Youtube kanáloch a vymysleli koncept našich pravidelných videí.
Po nejakej dobe sme prirodzene došli do bodu, kedy dávalo zmysel, že sa Vašek odtrhne, pretože sa chcel viac sústrediť na závodnú činnosť a svoje vlastné projekty.
Moja a Ondrova vízia smerovala inam a tak sme zostali s BIKE O'Clock kanálom my dvaja. Treba povedať, že sme s Vaškom neustále skvelí kamaráti a často spolu jazdíme, točíme a chystáme aj na tento rok spoločné roadtripy a videoprojekty.

Po rozdelení sme trochu zmenili koncept videí a začalo to všetko dávať ešte väčší zmysel a zrejme to šlo pocítiť aj na vonku, pretože kanál začal výrazne rásť. Predtým bolo slovo youtuber skôr nadávka, vždy sme sa chceli profilovať ako jazdci, ktorí majú bohatú závodnú kariéru, rôzne úspechy a za sebou roky driny a tréningu a ktorí okrem iného točia na Youtube. Ale jo, Youtube sa stal hlavným hnacím motorom našich aktivít, takže sme youtuberi. Ale nie tí, čo sedia v izbičke, hrajú hry a jedia chipsy. Chceme motivovať mladších aj starších ľudí k cyklistike, športu a kvalitnému tráveniu voľného času, pretože to je cesta z tohto zmäteného bludiska, ktorým je dnešný svet.

 

Damjan Siriški a Vítkovice

Bike O'Clock ale nie je len Youtube kanál. Viem, že minimálne pred covidom ste obrážali s exhibíciami najrôznejšie akcie, organizovali ste školy jazdenia atď. Ako máte aktivity nastavené teraz, keď majú hromadné akcie utrum?

S Ondrou sme vytvorili unikátny formát exhibície, s ktorým sme intenzívne obrážali hromadné akcie po celej ČR aj v zahraničí. Tesne pred vypuknutím koronakrízy sme si aj vďaka účasti vo finále TV súťaže Česko Slovensko má talent nabili na grandióznu sezónu narvanú lukratívnymi exhibíciami, ale čovid všetku tvrdú prácu takmer úplne vymazal.

V tej chvíli sme sa rozhodli, že pôjdeme naplno do mediálnej tvorby a vďaka tomu, že sme s Ondrou dosť kreatívni a cieľavedomí, sme počas jedného roka dokázali naše aktivity presunúť do on-line prostredia a zaistiť si udržateľnosť pre naše fungovanie. Počas toho roku a pol sme išli 24 hodín denne na 1000 % a vďaka tomu sme teraz v pozícii, kedy môžeme naplno rozvíjať svoju kreativitu prostredníctvom jazdenia a video produkcie.

Youtube je hnací motor našich aktivít, ďalej sme založili unikátny projekt Bikademy.cz, čo je naša on-line výučba techniky jazdy na bicykli, s exhibíciami pokračujeme v ľahko obmedzenom množstve, rozvíjame kolekciu oblečenia pod značkou BIKE O'Clock, venujeme sa aj komerčnej video a foto produkciu a spolupracujeme so značkami a firmami, ktoré oceňujú našu vášeň a kreativitu. Neustále plánujeme a pracujeme na ďalších projektoch, ktorými chceme posúvať náš brand dopredu.

 

A čo chystáte na rok 2022? Na čo sa môžeme tešiť?

Okrem obrovskej nálože pravidelných videí máme v pláne realizovať niekoľko špeciálnych videoprojektov. Prvý z nich budeme točiť počas februára v Španielsku, ďalšie prepracované video edity budú postupne prichádzať v priebehu celého roka.
Máme aj veľa zábavných a šialených nápadov pre naše klasické bike vlogy, takže si myslím, že sa naši diváci budú dosť baviť. Tešíme sa tiež, keď rozbalíme našu show na niekoľkých super akciách, budeme sa neustále venovať členom našej Bikademy a za zatvorenými dverami budeme pracovať na novinkách.

Ja osobne sa potom teším hlavne na to, že si užijem ďalší skvelý rok s bicyklom a budem sa snažiť posúvať svoje limity ako to len pôjde. A bude mi veľkou cťou reprezentovať pri tom značku MOJEKOLO.

 

Damjan Siriški a MOJEKOLO

Damjan, veľmi ďakujeme za rozhovor a tešíme sa na spoločný rok 2022!