5. 10. 2021

Oblečenie a lavínová výbava ORTOVOX – tradícia, zodpovednosť, kvalita

Legendy sa obvykle nerodia zo dňa na deň, ale príbeh nemeckej outdoorovej značky Ortovox je presne o tom. Keď totiž v roku 1980 Ortovox predstavil svoj revolučný lavínový vyhľadávač F2, stal sa takmer okamžite lídrom vo svete outdoorového vybavenia. Odvtedy si svoju vedúcu pozíciu drží a je vyhľadávanou značkou lavínového vybavenia a outdoorového oblečenia medzi skialpinistami, freeridermi a horolezcami z celého sveta.

 

Tradícia od roku 1980

V roku 1980 predstavili Gerald Kampel a Jürgen Wegner svoj revolučný lavínový vyhľadávač F2, ktorý ako jediný v tom čase vedel prijímať aj vysielať na oboch vtedajších frekvenciách. F2 zrýchlil a zefektívnil vyhľadávanie lavínou zavalených osôb a pomohol zachrániť mnoho životov. A práve ochrana športovcov pri pohybe v horách sa stala myšlienkou, ktorá určuje smerovanie firmy už vyše 40 rokov.

Na úspech vyhľadávača F2 nadviazali v Ortovoxe ďalším núdzovým vybavením na pohyb vo voľnom teréne av polovici 80. rokov minulého storočia sa na trhu začali objavovať freeridové batohy s certifikovaným chráničom chrbta alebo špeciálne lavínové lopaty vyvinuté tak, aby bolo vyslobodenie z lavíny čo najefektívnejšie a najrýchlejšie .

 

OrtovoxOrtovox

 

Na konci 80. rokov, kedy svetu funkčného oblečenia vládla syntetika, objavili v Ortovoxe nenapodobiteľné vlastnosti prírodnej vlny a odvtedy sa práve vlna stala základom odevov s logom Ortovox. V roku 1995 začali v Ortovoxe ako jedni z prvých na svete využívať merino vlnu, ktorá výborne reguluje teplotu, odvádza pot, má vysokú schopnosť pohlcovať pachy a svoje funkčné vlastnosti si zachováva mnoho rokov.

 

OrtovoxOrtovox 

 

Zodpovednosť voči ľuďom aj prírode

Produkty Ortovox už vyše 40 rokov chránia športovcov v tom najťažšom teréne a firma samotná sa zaviazala chrániť ako ľudí v textilnom priemysle, tak prírodu a ovce, z ktorých pochádza prvotriedna vlna. Ortovox je členom oganizácie FAIR WEAR FOUNDATION a každoročne kontroluje svojich dodávateľov aj výrobné linky po celom svete, aby dbali na dodržiavanie férových podmienok pre zamestnancov, klientov i obchodných partnerov.

A férový je Ortovox aj k farmárom a ovciam. Vlna, ktorú v Ortovoxe používajú, má vždy jasný pôvod – či už sa jedná o švajčiarsku Swiss Wool, ktorá sa využíva ako izolačná vrstva, alebo ide o merino vlnu z Tasmánie, z ktorej je vyrobená hlavne funkčná bielizeň Ortovox. Firemné pravidlá ORTOVOX WOOL PROMISE, ku ktorým sa spolupracujúci farmári zaväzujú, sú zárukou toho, že chovatelia oviec dodržiavajú vysoké štandardy pri chove zvierat aj hospodárení s pôdou.

 

Funkční trika OrtovoxMikiny OrtovoxBundy OrtovoxKalhoty ORTOVOX

 

Kvalita bez kompromisov

Až 56 % textilu s logom Ortovox sa šije v Európe a do roku 2024 by podiel európskej výroby mal byť minimálne 60 %. Ortovox sú veci robené do extrémnych podmienok, takže kvalita spracovania, spoľahlivosť a dlhá životnosť sú pre firmu kľúčové. Platí to ako pre oblečenie a lavínové a skialpové batohy, tak aj pre lavínovú výbavu. Špičkovú kvalitu produktov Ortvox potvrdzuje aj fakt, že si lavínové vyhľadávače Ortovox ZOOM+ vybrala do svojej výbavy aj Horská služba Českej republiky.

 

Lavinové batohy OrtovoxLavinové sondy OrtovoxLavinové vyhledávače OrtovoxLavinové lopaty Ortovox

 

Okrem štandardnej dvojročnej záruky ponúka Ortovox aj pozáručný servis. V praxi to znamená, že si v ich servisnom stredisku môžete nechať opraviť čokoľvek, od párajúceho sa švu, cez prasknutú pracku, po nefunkčný zips. Vďaka tomu máte istotu, že vám produkty Ortovox budú slúžiť dlhé roky.