14. 11. 2023

Ako vybrať darček pre cyklistu či po čom cyklisti túžia?

Trafiť sa s darčekom na Vianoce je kumšt. Trafiť sa s darčekom pre cyklistu je skoro raketová veda. Vydajte sa s nami na cestu do hlbín cyklistovej duše a zistite, s čím pod stromčekom zabodujete a čo radšej nebrať.

 

Čo zaboduje?

Vďačnými darčeky sú veci, ktoré cyklista využije pri starostlivosti o svojho dvojkolesového miláčika. S náradím v dielni je to ako s ponožkami v práčke, tiež často miznú. Sada kľúčov na Vianoce musí zákonite potešiť.

Keď viete, že váš cyklista už vytiahol "béčko" (druhý bicykel na zimu), a svoju jedničku zazimoval, nadeľte mu nástenný držiak na bicykel alebo prepravný vak. To bude radosti, uvidíte. Rozšupnúť sa môžete pri výbere lešteniek a prípravkov na umývanie bicyklov, pretože zima znamená pre cyklistu častejšie čistenie. Nebojte sa ani mazív a olejov. Tu snáď nejde siahnuť vedľa. A keby náhodou, u nás máte pred Vianocami 60 dní na vrátenie alebo výmenu čohokoľvek.

 

Nástenné držiaky na bicykelMazacie a čistiace prostriedkyCyklonáradie

 

 

Čo by malo prejsť?

Oranžovú na darčekovom semafore a pomyselný štítok "To by šlo" dostanú veci, ktoré nie sú neoddeliteľnou súčasťou bicykla ani jazdca. Keď ich zložíte alebo odmontujete, bicykel aj jazdec pocestujú v pohode ďalej. Čo teda podľa tejto logiky cyklistovi pod stromček nadeliť?

Bikerovi kúpte nový batoh. Ten sa doma hodí vždy. K batohu pridajte nový rezervoár na vodu a máte parádny darček. Nič nepokazíte ani novou fľašou na bicykel, keď je stará ohryzená a netesní, alebo skladnou lekárničkou pre všetky prípady.

 

BatohyCyklo fľašeLekárničky

 

Držiak na telefón sa bude hodiť tým, ktorí musia zastavovať, aby sa pozreli, kam ďalej. Poriadne svetlá vyberajte pre tých, ktorí sa zo švihu často vracajú za tmy. Fráza typu "Postráž mi ho na chvíľu," alebo "Tu ho nenechám," sú signálom toho, že by ste pod stromčekom mohli zabodovať s poriadnym zámkom na bicykel.

 

Držiaky na telefónSvetláZámky

 

Čo radšej nebrať?

Každý cyklista, biker alebo cestár, má jasnú predstavu o tom, ako má jeho/jej bicykel vyzerať. Komponenty si dlho, starostlivo a hlavne rád vyberá sám. Šanca, že kúpite diel, o ktorom už celý rok sníva, je skoro rovnaká ako vyhrať v športke.

Podobné je to s prilbami, okuliarmi a oblečením na bicykel. Všetko musí nielen sedieť, ale tiež ladiť. Hlavne cestní cyklisti si dávajú záležať na tom, aby boli od prilby až k tretrám zladení. Rieši sa aj dĺžka ponožiek, takže s oblečením skôr opatrne.

Relatívne bezpečnou voľbou v kategórii oblečenie na bicykel je funkčná bielizeň alebo termoprádlo. Najspodnejšej vrstva nie je na bicykli vidieť a v chladnom počasí ju každý jazdec ocení. Zafungovať by mali zimné návleky na ruky a nohy a obstojí asi aj tričko s logom značky bicykla, na ktorom jazdí. A keď u obdarovaného neuspejete, tovar jednoducho vymeníte. Pred Vianocami máme predĺženú dobu na výmenu alebo vrátenie tovaru až na 60 dní, takže sklamanie z nevhodného darčeka sa dá hneď po Vianociach ľahko zvrátiť.

 

NávlekyOblečenie na bicykelFunkčné a termo prádloKomponenty

 

Cyklisti sú hold na vybavenie nároční. Tak prajeme Veselé Vianoce a hlavne šťastnú ruku pri výbere vianočných darčekov.