7. 5. 2024

Giro d'Italia 2024: Program, etapy, tímy a značky

23 dní bude 22 tímov zdolávať 21 etáp s celkovou dĺžkou 3 440,8 km. To je rýchly prehľad pretekov Giro d'Italia 2024, ktoré odštartovali v sobotu 4. mája. Prvá tohtoročná Grand Tour začala časovkou z Venaria Reale do Turína a po troch pretekárskych týždňoch pretnú jazdci cieľovú pásku v Ríme. Víťaza tohto ročníka sa tak definitívne dozvieme 26. mája 2024. Kto má najväčšiu šancu navliecť ikonický ružový dres pre víťazov celkovej klasifikácie a aké značky z Mojekolo sú v Taliansku vidieť?

 

Program a etapy

Na programe závodu je už tradičných 21 etáp z toho 2 časovky, 6 rovinatých etáp, 9 kopcovitých a 5 vyložene horských. Celkom pretekári prejdú 3 440,8 km s priemerom 161,9 km na etapu a nastúpajú 44 650 výškových metrov. Najdlhšiu etapu si pelotón pôjde v nedeľu 19. mája. Povedie z Manerba del Garda do strediska Livigno (Mottolino) a pôjde zrejme o vôbec najnáročnejší deň pretekov. Končí sa vo výške 2 385 m nad morom s celkovým denným nájazdom 222 km.

 

Look
Zdroj foto: lookcycle.com

 

Tímy a značky

Na štart Giro d'Italia 2023 sa ako každý rok postavilo celkom 22 tímov a najhorúcejšie želiezko v ohni má podľa cyklistických novinárov tím UAE Emirates s Tadejom Pogačarom. Slovinec štartuje na Gire prvýkrát a po prvých odjazdených etapách sa drží na čele celkovej klasifikácie.

Nás v Mojekolo ale okrem jednotlivcov vždy zaujímajú aj tímy. Vo výbave totiž majú bicykle a doplnky, ktoré sami používame. Zrak teda budeme upínať k tímu Cofidis, ktorý vlani nadviazal spoluprácu s francúzskou firmou LOOK, a na bicykloch 795 Blade 2 RS pozbieral niekoľko etapových víťazstiev. LOOK ale nie sú len bicykle. Ich top pedále LOOK Keo Blade Carbon má vo výbave hneď niekoľko UCI World Tour tímov.

 

69,90 €
5
  • Pätka: Kevlar
Skladom
Kúpiť
79 €
  • Prevedenie: Bezdušové
Skladom
Kúpiť
8 490 €
  • Rok: 2024
Skladom
Kúpiť

 

Zaujíma nás aj tím LIDL-Trek s dresmi talianskej značky Santini. Zabudnúť nesmieme ani na Alpecin-Deceuninck, ktorého tímoví mechanici pracujú s nemeckými pumpami, tlakomermi a náradím značky SKS Germany. Ďalší nemecký akcent v podobe špičkových cestných plášťov Continental nájdeme na bicykloch naprieč všetkými tímami.

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

TEST: Prilba HJC Valeco vs. HJC Valeco 2. Nová generácia, nové technológie

TEST: Prilba HJC Valeco vs. HJC Valeco 2. Nová generácia, nové technológie

"Rozdiely sú na prvý pohľad viditeľné, len keď sa na prilby pozriete," začína svoj porovnávací test Marcel, manažér predajní Mojekolo. Prilbu HJC Valeco už pre náš magazín v minulosti otestoval a ako dlhodobého používateľa ho zaujímalo, aká bude nová generácia prilby, ktorú firma HJC tento rok predstavila. Poďme sa pozrieť na Marcelove prvé dojmy z cyklistickej prilby HJC Valeco 2.

Test: Cratoni Skyvision Photochromic – Svetelná flexibilita pre každého cyklistu

Test: Cratoni Skyvision Photochromic – Svetelná flexibilita pre každého cyklistu

Ak hľadáte okuliare, ktoré dokonale ladia s potrebami každého cyklistu, či už na gravel, MTB alebo na cesťák, Cratoni Skyvision Photochromic by mohli byť práve pre vás. Tento model vozím približne pol roka a poskytol mi pohľad na to, ako by malo vyzerať spojenie priaznivej ceny, funkčnosti, dizajnu a pohodlia v jednom.