24. 2. 2023

Godzone odštartoval. Tím Peggy Marvanovej bojuje na majstrovstvách sveta v adventure racingu

Godzone – bicykel, kajak, treking

Adventure Racing je zmiešaný tímový závod, ktorý zahŕňa orientáciu v neoznačenej divočine. Skladá sa z viacerých disciplín, väčšinou trekkingu, cyklistiky a pádlovania. Závod Godzone má celkom 578 km. Štvorčlenné tímy postupne absolvujú 252 km na bicykli, 174 km na kajaku a 152 km pešo. Prvý tím by mal do ciela doraziť najneskôr 5 dní od štartu. Počas závodu účastníci nemajú externú podporu. Všetko od ubytovania až po prepravu všetkého materiálu si musia zabezpečiť sami.

Peggy Marvanový na Godzone Nový Zéland

Sledujte český Fenix multisport tím naživo

Peggy, spolu s ultra-bežcom Pavlom Paloncym odišli na Zéland už mesiac pred závodom, aby sa pripravili na pohyb v ťažkom teréne. Peggy očakáva silnú konkurenciu, ale na závod sa veľmi tešila: „Väčší zážitok vo svete adventure racingu neexistuje.“ Ako sa Peggy a jej tímu Fenix multisport aktuálne darí môžete sledovať tu.

Peggy Marvanový na GodzonePavel Paloncy na Godzone Nový Zéland

Ultramaratónske úspechy Peggy Marvanovej

Peggy je najlepšia ultramaratónska cyklistka v Českej republike. Ako najmladšia účastníčka zdolala v roku 2015 americký závod horských bicyklov Tour Divide Race a o dva roky neskôr na trati 4 500 km brala prvé miesto v kategórií žien. V roku 2019 zdolala 8 000 km dlhú trať pretekov American Trail Race, ktorá štartovala pri Atlantiku a skončila pri Tichom oceáne. S časom 48 dní a 22 hodín skončila na prvom mieste v ženách a celkovo na 2. mieste.

Rok 2021 bol v znamení výzvy nazývanej Korona Himaláje. „Koruna Himaláje znamená prekonať 14 osemtisícoviek. My tú výšku prekonáme na bicykli,“ povedala Peggy pred štartom. Na vybraných alpských stúpaniach nakoniec nastúpala viac ako 120 000 výškových metrov a najazdila viac ako 3 000 kilometrov.

Peggy je už dlho spojená s francúzskou značkou Lapierre. Jej bicykle boli prezentované v článku zaostrené na bicykel Peggy Marvanovej