6. 1. 2023

Graf vyťaženosti servisu alebo prečo si v zime nechať nastaviť bicykel

Niekto zvláda základný servis bicykla doma. Niekto radšej zverí svoj bicykel do starostlivosti odborníkom. Pokiaľ patríte k tej druhej skupine a chcete mať svoj bicykel vždy v perfektnej kondícii, mali by ste mu aspoň raz za rok dopriať prehliadku v našom cykloservise. A práve teraz je ideálna doba nechať si bicykel poladiť. Graf vyťaženosti servisu prezrádza prečo.

 

Graf vyťaženosti servisu Mojekolo

Asi nikoho neprekvapí, že najväčší frmol majú chlapci v našich servisoch na jar a v lete. Čím je vonku teplejšie, tým viac ľudí vyráža na bicykel a zisťuje, že tu niečo vŕzga, tam niečo škrípe, brzda nebrzdí a prehadzovačka neprehadzuje. To už ale majú mechanici napilno a čakacia doba na termín servisu sa s prichádzajúcimi prázdninami predlžuje.

 

Graf vytíženosti servisů MojekoloServis Mojekolo

 

Graf ukazuje priemerné využitie servisu podľa mesiacov v priebehu posledných dvoch rokov. Dlhodobo najmenej obsadzované mesiace sú okrem decembra aj január a február. Od marca sa počasie už pomaličky umúdruje a počet zákaziek rastie. Práve teraz je teda ideálna doba objednať sa na servis.

Pre dohodnutie opravy alebo garančky nemusíte nikam volať, písať ani chodiť. Termín servisu si môžete rezervovať online. Stačí vybrať pobočku, termín, typ služby a odoslať rezerváciu. Vo zvolenom termíne môžete bicykel priviezť kedykoľvek počas prevádzkovej doby pobočky. Servisný technik, ktorý bude bicykel preberať, odhadne rozsah opráv a stanoví približný termín zhotovenia servisu. Keď bude bicykel hotový, ozveme sa vám.

 

2 dôvody, prečo riešiť servis už počas zimy

1. Šetríte čas

Medzi vonkajšou teplotou a vyťaženosťou servisu existuje priama úmera. Čím viac stupňov, tým viac práce. Preto nečakajte so servisom na jar. Objednajte sa teraz bez front a bez čakania. Ušetríte čas aj nervy s jarným obvolávaním servisov a zisťovaním, kto vás narýchlo vezme.

2. Ste ready na sezónu

Keď sa roztopí sneh a vylezie slniečko, viete, že môžete vyraziť. Bicykel už máte nastavený od januára, takže vás nestresujú dlhé čakačky v cykloservisoch. Každý slnečný deň môžete tráviť v sedle.

 

Online rezervace servisuServis Mojekolo

 


 

Prečítajte si:

6 věcí Sevis Uskladnění