23. 1. 2023

Zaostrené na bicykel Evy Adamczykovej. Jej nemecký výtržník je pripravený na párty!

Keď šiel tento rok v marci Evin GHOST Slamr 9.9 LC do dobročinnej aukcie, bolo jasné, že si k nám kráľovná snowboardcrossu čoskoro príde pre nejaké kráľovsky osadené celopéro. Vo svojej flotile má síce Eva Adamczyková (vtedy ešteSamková) ešte gravel, ale keďže má rada rýchle lesné zošupy, vedeli sme, že jej trailový stroj bude chýbať. Ako ambasádorka Mojekolo mala Eva pri výbere voľnú ruku. Ako pravoverná "ghosťačka" nemohla voliť inak a na tohtoročnú sezónu si od nás vypožičala GHOST Riot Trail Full Party 29. Aký je jej nemecký výtržník?

 

Ghost Riot Evy Adamczykovej

Hlavnou prednosťou modelu Riot je perfektne vyvážený hliníkový rám s nízkym ťažiskom a pevnou, jednodielnou zadnou stavbou. Systém Virtual Pivot má zhodný rozmer všetkých čapov a jednodielne vahadlá s maximálnou tuhosťou. Najlepšie osadené modely Trail a Enduro nesú označenie Full Party a do výbavy dostali zhodne vidlicu Formula Selva S so zdvihmi 140 mm (v prípade Evinej verzie Trail) a 170 mm (vo verzii Enduro). Vzadu nájdeme supercitlivé odpruženie Traction Link (Virtual Pivot) so zdvihmi Trail 140 mm a Enduro 160 mm.

 

Ghost Riot Full PartyGhostGhost

 

Na prvý pohľad môže Riot Full Party svojou krikľavou fialovosťou pôsobiť ako retro podivín v deväťdesiatkovej šusťákovke. Pri bližšej obhliadke na živo ale zistíte, že je to sebavedomím nabušené party zviera, čo nepokazí žiadnu akciu. Napriek tomu sa každému páčiť nebude, to je jasné. Eva je z neho každopádne nadšená, preto sa na jej kúsku nekoná ani žiadna veľká modifikácia osadenia.

Svojho Riota Eva dovybavila len fialovými gripmi ESIgrips Chunky, na ktoré je zvyknutá zo "starého" SLAMRa. Kolesá s továrenskými MAXXIS chceli prezuť na osvedčené plášte CONTINENTAL Mountain King Performance Kevlar v rozmere 29x2.3 a k nim si pribrala ešte platformové pedále Ghost z odolnej hliníkovej zliatiny s Cr-Mo osami a so zapuzdrenými ložiskami.

 

Eva Samková a Ghost
Ghost Riot Trail Full PartyPláště ContinentalPedály GhostGripy ESI

 

Ghost Riot Evy Samkovej:

Bicykel: GHOST Riot Trail Full Party 29
Plášte: CONTINENTAL Mountain King Performance kevlar 29x2.3
Pedále: Pedály GHOST Platform Cr-Mo
Gripy: Gripy ESI Chunky Purple
Prilba: CRATONI AllTrack White Rubber
Rukavice: Santini MTB Gloves

 

Helma Evy SamkovéRukavice SantiniHelma CratoniRukavice Santini

 

Kvôli zraneniu, ktoré Eva utrpela v decembri minulého roka na pretekoch v Rakúsku, to zatiaľ na žiadne divoké cyklo akcie na Riote nie je. Potvrdzujú to aj fotky, ktoré nedávno Eva umiestnila na siete a doplnila textom: "...na traily to s nohami ešte nie je, ale na rovinku pri rieke bez problémov." Tak snáď sa nohy čoskoro zhoja a Riot Full Party dostane čo preto na traile. Hlavne tam je totiž jeho miesto.

 


Eva a jej úspechy

S lyžovaním začala v dvoch rokoch, v siedmich presedlala na snowboard. Najskôr sa venovala freestyle snowboardingu, ale po pár zraneniach prešla na snowboardcross. Sériu úspechov odštartovala Eva Adamczyková (vtedy ešte Samková) v roku 2010 titulom juniorskej majsterky sveta v snowboardcrosse, ktorý o rok neskôr obhájila. S typickými namaľovanými fúzikmi si potom v roku 2014 došla pre zlato na Olympiáde v Soči a o štyri roky neskôr získala bronz na zimných hrách v Pchjongčchangu. O štart na poslednej olympiáde v Pekingu prišla kvôli zraneniu v rakúskom Montafone. Pri dojazde pretekov zmiešaných tímov v rakúskom Montafone v decembri roku 2021 si zlomila členky na oboch nohách.

Z televíznej obrazovky Evu poznáme zo športového, adrenalínového, gastronomického a poznávacieho cestopisu Českom nielen za športom, ktorý nadväzuje na prvú sériu "Alpami nielen za snehom". V minuloročnej sérii vystriedalo alpskú zimu české leto a tomu aj Eva prispôsobila svoje aktivity. Lyže vymenila za bicykel, snowboard za longboard a túry na skialpoch za pešie nordic walking prechádzky.

 

Eva Samková a GhostEva Samková a Ghost

 

Od roku 2019 je Eva Samková (dnes už Adamczyková) ambasádorkou Mojekolo a fanúšičkou bicyklov Ghost. Jej prvé celopéro tohto nemeckého výrobcu bicyklov bol GHOST Slamr 9.9 LC, ktorý sme v marci 2022 vydražili v dobročinnej aukcii. Aktuálne má Eva dva bicykle. Celoodpruženého Riota a karbónový gravel Road Rage Endless 8.7 LC.