25. 3. 2024

Ženy z Ghost Factory Racing ovládli Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Cape Epic je považovaný za najslávnejší a zároveň najťažší etapový MTB závod na svete. Tohtoročný jubilejný 20. ročník úplne ovládli ženy z Ghost Factory Racing Teamu a 8 vyhranými etapami si zaistili celkové prvenstvo v kategórii UCI Women. Dánsky jazdec Sebastian Fini na Lapierre skončil druhý v kategórii UCI men.

 

Premiéra na Cape Epic pre Anne Terpstru a Nicole Koller

Anne Terpstra mala Cape Epic na zozname svojich nesplnených cieľov už dlho a premiéru si mala odbiť už v roku 2020. Vtedy ale závod zrušila pandémia. Dočkala sa až tento rok a spolu s tímovou kolegyňou Nicole Koller tohtoročnú "Tour de France horskej cyklistiky" úplne ovládli.

 

Anne Terpstra a Nicole KollerGhost Factory Racing
— foto: Max Sullivan

 

8 výhier z ôsmich pre Ghost

Dievčatá z Ghostu pred štartom určite nikto nepovažoval za favoritky. A nikto netušil, že výhra v prológu bude znamenať neprerušenú sériu víťazstiev pre Ghost Factory Racing. Od prvej po ôsmu etapu išlo ale o veľmi tesný súboj. Náskok si etapu po etape budovali len o desiatky sekúnd a do finálovej ôsmej etapy vstupovali "ghosťačky" s náskokom len 3 min a 51 s. Znamenalo to, že si Anne a Nicole nemôžu dovoliť žiadnu chybu ani defekt. Akékoľvek zdržanie by totiž sen o celkovom víťazstve zhatilo.

 

Cape Epic & Ghost
— foto: Sam Clark

 

Terpstra, Koller a Ghost Lector FS

Tím Ghost Factory Racing nakoniec došiel do cieľa bez jediného defektu alebo technickej závady a s časom 30 h a 56 min si zaistil víťazstvo v kategórii UCI Women. Ghost v závode stavil na osvedčený model Lector FS World Cup 30th.

 

Ghost & Cape Epic 2024Ghost & Cape Epic 2024
— foto: Max Sullivan

 

Druhé miesto pre Lapierre

Lapierre síce nenasadil do závodu svoj vlastný tím, ale svoje želiezko v ohni na Cape Epic mal. Dánsky jazdec Sebastian Fini zo stajne Lapierre Mavic Unity sa spojil s Nino Shurterom a vo farbách tímu World Bicycle Relief prišiel celkovo druhý v kategórii UCI Men.

 

Lapierre XR
— foto: Lapierre

 

Finiho Lapierre XR

Dánsky jazdec Fini zo stajne Lapierre Mavic Unity, sedlal na Cape Epic stroj od Lapierre. Jeho model Lapierre XR dostal pre tento závod špeciálne lakovanie.

 

16,90 €
Skladom
Kúpiť
139,90 €
  • Variant: Unisex
Skladom
Kúpiť
5 499 € 7 599 €
  • Hmotnosť kg: 10.48 kg
  • Rok: 2023
  • Zdvih predný: 100 mm
  • Zdvih zadný: 100 mm
Skladom
Kúpiť
9 799 €
  • Rok: 2024
Na požiadanie
Kúpiť


 

Ďalšie cyklo čítanie:

Ghost a Lapierre bodujú na Cape Epic

Ghost a Lapierre bodujú na Cape Epic

Na najslávnejších cyklistických pretekoch nás vždy najviac zaujímajú značky, ktoré v Mojekolo sami jazdíme. Na Cape Epic v Juhoafrickej republike na seba hneď po štarte strhla najväčšiu pozornosť značka Ghost a Lapierre.

VIDEO: Predstavenie Lapierre XR 7.9

VIDEO: Predstavenie Lapierre XR 7.9

Lapierre si pri modeloch XR a XRM nachystal pre rok 2022 úplne nový rám, ktorý už na prvý pohľad zaujme zaujímavými farbami a po nasadnutí ponúkne skvelé jazdné vlastnosti. Marcel ho otestoval a zhodnotil prvé dojmy z jazdy. Testovaný bicykel: Lapierre XR 7.9

Zaostrené na bicykle Evy Adamczykovej: Prskolet a Ghostrider, zoznámte sa

Zaostrené na bicykle Evy Adamczykovej: Prskolet a Ghostrider, zoznámte sa

"Bicykel je dôležitou súčasťou môjho tréningového programu a posledných pár rokov jazdím na bicykloch Ghost. Preto sme sa rozhodli s Mojekolo spoluprácu rozšíriť, takže ma teraz budete vídať viac. A ja sa teším, že vyskúšam aj ďalšie značky z portfólia Mojekolo," odkázala fanúšikom Eva Adamczyková, keď si u nás vyzdvihovala svoje dva nové bicykle. Prskolet a Ghostrider, tak si ich Eva pomenovala. Poďme sa na ne pozrieť zblízka.