21. 6. 2023

Prvá medzi ženami, 4. celkovo. Peggy Marvanová ovládla Trans Balkan Race

Na extrémne výkony sme u našej ambasádorky Markéty "Peggy" Marvanovej tak nejako zvyknutí. Dvakrát absolvovala americký Great Divide Mountain Bike Race (4 500 km), vyhrala najdlhšie preteky horských bicyklov American Trail Race (8 100 km) a tento rok ovládla aj Trans Balkan Race. Cieľovú pásku 1 330 km dlhých pretekov pretla 7. júna s časom 5 dní 11 hodín 37 minút, čo jej zaistilo víťazstvo medzi ženami a 4. miesto celkovo.

 

Peggyine nekompromisné tempo

Závod odštartoval 2. júna v Slovinsku a do cieľa to pretekári mali cez 1 300 km ďaleko s prevýšením cez 27 000 metrov. Postupne sa zo Slovinska prechádzalo Chorvátskom, Bosnou a Hercegovinou až do Čiernej Hory. Trans Balkan Race je závod bez akejkoľvek podpory takže spoľahnúť mohla "Peggy" len na seba a svoj nový Lapierre ProRace CF 8.9.

Na štarte nasadili všetci vražedné tempo a "Peggy" zostala v hĺbke poľa. Potom sa ale nabehlo do kopcov a po 13 hodinách pretekov sa Peggy začala rýchlo šplhať poradím nahor. Po 51 hodinách v závode už Markétina facebooková fanpage hlási najazdených 510 km a 6.-7. miesto v celkovom poradí. Tempo si Markéta drží a pomaly sa šplhá ešte vyššie v poradí.

 

Peggy Marvanová a LapierreLapierre Peggy Marvanové

 

Po 110 hodinách závodu má "Peggy" v nohách 1 100 km. Do cieľa je to už relatívne kúsok, "len" niečo málo cez 200 km. V stredu 7. júna o 19:37 pretína "Peggy" cieľovú pásku s fenomenálnym časom 5 dní 11 hodín 37 minút. Znamená to 4. miesto v celkovom poradí a jednoznačné víťazstvo medzi ženami.

 

Reč čísel

Celkom "Peggy" prešla 1 330 km, čo je v prepočte na dni neuveriteľných 250 km denne. Znamená to nielen diabolské tempo na trati, ale aj minimálny čas na spanie. Jej GPS za celú dobu zaznamenala 113 hodín a 35 minút v pohybe a len 19 hodín 31 minút státia! Že "Peggy" išla bomby dokazuje aj fakt, že druhá žena v klasifikácii dorazila do cieľa v Čiernej Hore až o cca dva a pol dňa neskôr ako Češka.

 

Peggy MarvanováPeggy MarvanováPeggy Marvanová

 

Skúška pre Peggy aj jej nový bicykel

Trans Balkan Race boli prvé preteky, ktoré "Peggy" absolvovala na svojom novom bicykli. Lapierre ProRace CF 8.9 si u nás v Mojekolo vyzdvihla len asi dva týždne pred pretekmi, takže na zžívanie sa s bicyklom veľa času nebolo. Novinkou pre "Peggy" bol hlavne jednoprevodník, z ktorého, ako nám sama prezradila, bola dosť nervózna. Podľa výsledkov to ale vyzerá, že si "Peggy" s ProRaceom sadli na prvú dobrú.

 

LP ProRacePeggy Marvanová a Lapierre Pro Race CF 8.9

 

Ďalšou veľkou skúškou pre "Peggy" aj jej bicykel bude tohtoročná Silk Road Mountain Bike Race v Kyrgyzstáne. Podľa "Peggy" je závod ešte náročnejší. "Trasa je dlhšia a extrémne kopcovitá. Je tam ešte menej civilizácie a hlavne vyššia nadmorská výška, teda aj väčšia zima," približuje podmienky "Peggy". Tak držíme palce!


 

Mohlo by vás zaujímať:

BIKEPACKINGKNOG