20. 6. 2022

"Vedel som, že to bude top," komentuje nové gravity plášte Continental Přemek Tejchman

Na bicykli začal pretekať až v 13 rokoch, to mu však nezabránilo zbierať medaily v duale, fourcrosse a posledných pár rokov aj v endure. S výhercom českej enduro série z roku 2017 a jedným z top českých reprezentantov v tejto disciplíne, Přemkom Tejchmanom, sme preberali nové gravity plášte od Continentalu, ktoré si u nás nedávno zaobstaral, a ktoré pred pár dňami podrobil zaťažkávacej skúške na prvom EWS v Škótsku.

 

1. Viem, že teraz jazdíš hlavne Enduro, ale robil si aj iné disciplíny. Približ nám trochu svoju cyklistickú minulosť.

Na bicykli som začal jazdiť celkom neskoro, až v 13 rokoch. Začal som dualom, potom nasledoval 4X, ktorý som jazdil 11 rokov. Bohužiaľ, potom UCI vyškrtla 4X zo Svetového pohára a v tej chvíli to prestalo byť zaujímavé pre sponzorov, a preto nastal čas poobzerať sa inde. V tom čase sa u nás začínalo jazdiť enduro, skúsil som si aj pár pretekov v zjazde, ale enduro u mňa jednoznačne zvíťazilo.

 

2. Prečo si si nakoniec vybral Enduro? Čo ťa na ňom tak baví?

Na enduru ma najviac baví, že je človek celý deň v lese, jazdí na bicykli a užíva si traily s partiou kamarátov. Jasné, nie je to zadarmo, ale má to svojho ducha.

 

Přemek TejchmanPřemek Tejchman

 

3. A čo medaily, tituly a tak? Pochvál sa nám svojimi najväčšími úspechmi.

Nejaké medaily som získal v 4X. V endure za tie roky jazdenia už mám za sebou tiež veľa úspešných pretekov a medailí. Stal som sa víťazom Central European serie, vyhral enduro sérii, bol 6. na Mountain of Hell a mnoho ďalšieho.

 

4. Ktorý z týchto triumfov, bol pre teba najťažší? Ktorého si najviac vážiš a prečo?

Keď vezmem len enduro, tak si asi najviac vážim celú sezónu 2017, kedy som sa stal Majstrom ČR a vyhral celkovo českú Enduro sériu. A z minulého roku 6. miesto na Mountain of Hell, to bol totálny úlet.

 

Přemek Tejchman

 

5. Keď Continental predstavil nový rad gravity plášťov, bol si medzi prvými, kto sa o nich u nás zaujímal. Čo ťa na nich zaujalo?

Mal som s plášťami od Continentalu z predošlých rokov len dobré skúsenosti, moja obľúbená klasika do sucha bola Der Baron dopredu a Der Kaiser vzadu. Takže keď Continental predstavil gravity novinky, vedel som, že to bude top a teraz už viem, že som sa rozhodne nemýlil.

 

Pozrite sa na detailné predstavenie plášťov: Xynotal, Kryptotal, Argotal, Hydrotal či nový rad gravity plášťov od Continentalu

 

6. Ktoré si nakoniec vybral a prečo?

Vybral som Argotal do mokra a hrabanky. Druhý variant do sucha je Kryptotal front a rear, a keď by bolo mega blato, tak jedine Hydrotal. Super vec je, že sa plášte robia v rôznych zmesiach, čo určite ocenia ľudí v bike parku, kedy nebudú mať po štyroch jazdách zadný plášť celý otrhaný.

 

Continental XynotalContinental KryptotalContinental ArgotalContinental Hydrotal

 

7. Ak sa nemýlim, mal si ich už teraz v Škótsku na prvom EWS, ako sa osvedčili v praxi?

Prvou veľkou skúškou prešli na výbornú. Tréning bol po daždi, takže som bol rád, že mám zmes supersoft. Na preteky to trochu oschlo, preto som zvolil variant Kryptotal Fr 2,4 Supersoft na predok a na zadok dal Kryptotal Re 2,4 Soft a bola to určite dobrá voľba.

Continental KryptotalContinental Kryptotal

 

8. A kam ich vezmeš nabudúce? Čo ťa v tejto sezóne všetko čaká?

Teraz ma čakajú dosť pekelné 3 týždne, ktoré odštartuje Svetový pohár (EWS) v Rakúsku. Odtiaľ sa presuniem rovno do Francúzska na ďalšie dva preteky s hromadným štartom na snehu. Prvý z nich je Mountain of Hell a druhý preslávená Megavalanche, kde posledných pár rokov zájdem vždy kvalifikáciu na popredných pozíciách, ale v hlavných pretekoch ma vždy od dobrého umiestnenia zastavia nejaké komplikácie. Ale neprestávam veriť, že tento rok sa to konečne zlomí a plášte ma dovezú do cieľa na nejakom super mieste. Tak držte palce!

 

Přemek TejchmanPřemek Tejchman

 


 

Čítajte tiež:

Continental SKS Compit Eva Samková a Ghost