15. 3. 2022

Veľké porovnanie detských vozíkov za bicykel Qeridoo

Deti prinášajú do života zmeny, ale pohybu a športu sa kvôli nim vzdávať nemusíte. Existujú totiž spôsoby, ako tráviť čas aktívne a s celou rodinou. Praktickým a bezpečným riešením pre šport s deťmi sú detské vozíky Qeridoo. Využiť ich môžete nielen ako vozík za bicykel, ale aj ako športový kočík, s ktorým sa dá behať, jazdiť na inlinoch, vyrážať na pešie túry a v zime aj bežkovať. Nemecký výrobca ponúka hneď 4 modely detských vozíkov, poďme si ich postupne predstaviť a porovnať.

 

QUPA a Speedkid ako dobrý základ

Speedkid je základný model detského vozíka od Qeridoo, ktorý sa v roku 2022 dočkal modernejšieho a dizajnovo oveľa atraktívnejšieho nástupcu s názvom QUPA. Novinka dostala lepšie odpruženie, komfortnejší sedák a trojitú clonu nástupného otvoru, ktorá chráni pred hmyzom, pred slnkom a pred vodou. QUPA má navyše väčší batožinový priestor a s namontovanou ťažnou tyčou je o 10 cm kratšia ako starší Speedkid.

 

Pozrite sa na detailné predstavenie vozíka QUPA: Nový vozík za bicykel Qupa od Qeridoo ponúka viac pohodlia za menej peňazí

 

Všeobecne sú však modely QUPA a Speedkid (aj všetky ďalšie od Qeridoo) stavané tak, aby ľahká hliníková konštrukcia chránila malých pasažierov zo všetkých strán. Bezpečnosť zlepšujú vždy ešte odrazky, reflexné prvky na kabíne a bočniciach plášťov a výrazná oranžová vlajočka. Všetky modely Qeridoo majú v základe predné kočíkové koliesko, ktoré sa dá zaaretovať, aby sa nepretáčalo. Na zaháknutie kočíka za bicykel, stačí koliesko odmontovať a nasadiť ťažnú tyč.

QUPA a Speedkid sa predávajú v jednomiestnej aj dvojmiestnej verzii, ale v rodine vozíkov Qeridoo sú to rozmerovo najmenšie a výbavovo najchudobnejšie modely. Ak však hľadáte kompaktný vozík za dobrú cenu, s ktorým budete podnikať skôr kratšie pešie a cyklo výlety v ľahkom teréne, je to ideálna voľba.

 

Základná výbava vozíka QUPA a Speedkid

— polstrovaný sedák
— kočíkové koliesko
— ťažná tyč a ťažné zariadenie na bicykel
— 5bodové bezpečnostné pásy
— trojitá clona nástupného otvoru proti hmyzu, slnku, vode (neplatí pre Speedkid)
— listové odpruženie (neplatí pre Speedkid)
— ručná brzda
— výškovo nastaviteľná rukoväť
— úložný priestor 30 l a 40 l (QUPA 1 a QUPA 2) vs. 13 l a 16 l (Speedkid 1 a Speedkid 2)
— hmotnosť 14 kg a 15 kg (QUPA 1 a QUPA 2) vs. 14,5 kg vs. 15,5 kg (Speedkid 1 a Speedkid 2)

 

Qeridoo QupaQeridoo SpeedkidQeridoo Qupa

 

Sportrex 1 a Sportrex 2 ako zlatá stredná cesta

Model Sportrex je kompaktný kočík stredných rozmerov, ktorý oproti základnej QUPE ponúkne o niečo komfortnejšie zvezenie. Rovnako ako základné modely ponúka funkciu kočíka a vozíka za bicykel, ale v základe má aj prípravu pre rozširujúcu príplatkovú výbavu. Prikúpiť sa dá 14-palcové joggingové koliesko dopredu, set kotúčových bŕzd dozadu alebo ski set. Paleta športov, ktoré môžete so Sportrexom prevádzkovať sa tým výrazne rozširuje.

 

Joggingové koliesko zaručuje pohodlnejšie behanie, pretože väčšie koleso poskytuje lepšiu stabilitu. Pri peších túrach s ním ľahko prekonáte veľké nerovnosti na nespevnených turistických trasách. Kotúčové brzdy umožňujú dávkovať brzdnú silu, čo oceníte najmä pri ceste z kopca, kedy nebudete musieť držať celú váhu kočíka v rukách. A hodiť sa bude aj pri behu alebo jazde na inlinoch. Ski set je potom sada lyží, ktoré sa montujú namiesto zadných kolies, aby ste mohli vozík na snehu ťahať za sebou.

Sportrex je teda voľba pre tých, ktorí chcú komfortný, ale stále dostatočne kompaktný vozík, ktorý im navyše vďaka príplatkovej výbave dáva možnosť kedykoľvek rozšíriť paletu športových aktivít prevádzkovaných s deťmi.

 

Základná výbava vozíka Sportrex

— polohovateľná opierka hlavy
— polstrovaný sedák
— kočíkové koliesko (s možnosťou prikúpenia 14-palcového joggingového kolesa)
— ťažná tyč a ťažné zariadenie za bicykel
— 5bodové bezpečnostné pásy
— trojitá clona nástupného otvoru proti hmyzu, slnku, vode
— listové odpruženie
— ručná brzda (s možnosťou prikúpenia setu kotúčových bŕzd)
— výškovo nastaviteľná rukoväť
— úložný priestor 28 l a 39 l (Sportrex 1 a Sportrex 2)
— hmotnosť 15,5 kg a 16,5 kg (Sportrex 1 a Sportrex 2)

 

Qeridoo SportrexQeridoo SportrexQeridoo Sportrex

 

Kidgoo jako top model

Kidgoo je najväčší, najkomfortnejší a najmodernejší z radu vozíkov Qeridoo. Dostupný je v dvoch farbách, v dvoch variantoch (pre 1 a 2 deti) av troch stupňoch výbavy. Je to voľba pre naozaj aktívnych jedincov, ktorí všetok voľný čas trávia v pohybe. Priestrannú kabínu, komfortný sedák s opierkou hlavy a veľký batožinový priestor má už základná výbavová verzia pomenovaná Kidgoo. Vozík je ako stvorený na celodenné túry alebo cyklo výlety (samozrejme s ohľadom na vek dieťaťa). Stredná výbavová verzia Kidgoo Sport má už od výroby namontované kotúčové brzdy a v maximálnej výbave Pro je v cene aj 14-palcové predné koleso.

Kidgoo je vozík pre najnáročnejšie, športovo založené rodiny, ktoré sa nechcú nechať obmedzovať v pohybe. Ak hľadáte maximálnu variabilitu, bezpečie, priestor a komfort, siahnite po modeli Kidgoo.

 

Základná výbava vozíka Kidgoo

— polohovateľná opierka hlavy
— polstrovaný sedák
— kočíkové koliesko
— 14-palcový joggingový bicykel (v základnej výbavovej verzii a vo verzii Sport za príplatok, vo verzii Pro v cene)
— ťažná tyč a ťažné zariadenie za bicykel
— 5bodové bezpečnostné pásy
— trojitá clona nástupného otvoru proti hmyzu, slnku, vode
— listové odpruženie
— ručná brzda
— kotúčové brzdy (v základnej výbavovej verzii za príplatok, vo verziách Sport a Pro v cene)
— výškovo nastaviteľná rukoväť
— úložný priestor 38 l a 45 l (Kidgoo 1 a Kidgoo 2)
— hmotnosť 16,5 kg a 17,9 kg (Kidgoo 1 a Kidgoo 2)

 

Qeridoo KidgooQeridoo KidgooQeridoo Kidgoo

 

Praktické príslušenstvo pre cyklistov

Oproti detským sedačkám nemusíte čakať, kým sa dieťatko naučí samo sedieť. Vo vozíkoch Qeridoo, môžete prevážať bábätká od už od 1. mesiaca veku. Stačí si prikúpiť závesné vajíčko, ktoré vo vozíku funguje na princípe hamaky. Vajíčko k rámu pripevníte popruhmi a tie potom dodatočne pohlcujú otrasy, ktoré by sa na veľkých prekážkach mohli od podvozku dostať až do kabíny.

 

Příslušenství QeridooQeridooVozíky za kolo Qeridoo