20. 2. 2024

VIDEO: Zháňala som lieky v dedinách, kde nebol ani chlieb, spomína na preteky 2023 Peggy Marvanová

Vlani v máji si u nás najlepšia česká ultramaratónska cyklistka Peggy Marvanová vyzdvihovala nový bicykel. Už o dva týždne neskôr na ňom medzi ženami vyhrala Trans Balkan Race preteky dlhé 1 330 km dokončila celkovo na štvrtom mieste. O dva mesiace neskôr oslavovala Peggy druhýkrát. Na 1 880 km dlhom Silk Road Mountain Race 2023 v Kyrgyzstáne sa podelila o prvenstvo v ženskej kategórii s kolegyňou z Francúzska. Ako na tieto zážitky Peggy spomína a čo ju čaká v roku 2024? Vypočujte si v rozhovore.

 

 

Ďalšie videá sledujte na našom YouTube Mojekolo. Venovať sa budeme všetkým témam, ktoré každý cyklista skôr alebo neskôr rieši. Spovedať budeme aj ďalšie osobnosti, ktoré majú k cyklistike čo povedať.

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

Zaostrené na bicykel Peggy Marvanovej: "Je to vysnívaný bicykel už od základu"

Zaostrené na bicykel Peggy Marvanovej: "Je to vysnívaný bicykel už od základu"

"Dnes je najlepší deň v roku. Dnes som si vyzdvihla svoj nový bicykel," povedala v úvode nášho rozhovoru ambasádorka Mojekolo Peggy Marvanová. Ultramaratónska cyklistka a víťazka najextrémnejších bikepackingových pretekov sveta si pre svoj nový bike prišla do Kravař na našu predajňu. To bola skvelá príležitosť pozrieť sa na nový bike spoločne a trochu si ho okomentovať.

VIDEO: Bikepacking je tak trochu bizár, hovorí Peggy Marvanová o svojich výpravách

VIDEO: Bikepacking je tak trochu bizár, hovorí Peggy Marvanová o svojich výpravách

Markéta 'Peggy' Marvanová je najlepšou ultramaratónskou cyklistkou v Česku. Má na konte výhry z najdlhších MTB pretekov sveta a tento rok ďalšiu "zlatú" z Trans Balkan Race. Keď si u nás bola pre svoj nový bike Lapierre ProRace CF 8.9, trochu sme ju vyspovedali. Ako sa balí na bikepacking, čo je jej závodná výhoda, v čom sú jej výpravy tak torchu bizarné a aké má plány na tohtoročnú sezónu, sa dozviete v našom videu.

Prekvapivý zvrat priniesol Peggy Marvanovej víťazstvo na Silk Road Mountain Race

Prekvapivý zvrat priniesol Peggy Marvanovej víťazstvo na Silk Road Mountain Race

Prekvapivý zvrat a krásne športové gesto priniesli tohtoročné preteky Silk Road Mountain Race 2023. Na trase dlhej 1 880 km sa Peggy Marvanová na Lapierre a francúzska jazdkyňa Nathalie Baillon niekoľkokrát vystriedali na vedúcej pozícií, nakoniec v čase 8 dní, 16 hodín a 18 minút pretli cieľovú čiaru spoločne a o prvenstvo sa podelili.