22. 8. 2023

Prekvapivý zvrat priniesol Peggy Marvanovej víťazstvo na Silk Road Mountain Race

Prekvapivý zvrat a krásne športové gesto priniesli tohtoročné preteky Silk Road Mountain Race 2023. Na trase dlhej 1 880 km sa Peggy Marvanová na Lapierre a francúzska jazdkyňa Nathalie Baillon niekoľkokrát vystriedali na vedúcej pozícií, nakoniec v čase 8 dní, 16 hodín a 18 minút pretli cieľovú čiaru spoločne a o prvenstvo sa podelili.

 

Prekvapivý zvrat

Naša ambasádorka Peggy Marvanová a francúzska Nathalie Baillon, dve ženy bojujúce o prvé a druhé miesto na tohtoročných pretekoch Silk Road Mountain Race v Kyrgyzstáne, nakoniec prekročili cieľovú čiaru spoločne a podelili sa o prvenstvo v ženskej kategórii extrémnych bikepackingových pretekov.

 

Peggy MarvanováPeggy MarvanováPeggy Marvanová
Zdroj foto: FB profil Peggy Marvanovej

 

Večer pred dojazdom si Peggy aj Nathalie urobili krátku prestávku na spanie. Na rovnakom úseku trasy v údolí Chong Kemin si obe favoritky nastavili budíky na jednu hodinu spánku a obe zaspali. Po troch a pol hodinách spánku navyše, si Peggy bola istá, že ju táto chyba bude stáť víťazstvom. Stratený čas však na svoje prekvapenie dokázala dohnať a na poslednom stúpaní Francúzku došla. Všimla si ale, že Nathalie zabrzdila chybná prehadzovačka.

 

Športové gesto

Peggy, ktorá sa s Francúzkou viac ako týždeň predbiehala, si v ten moment povedala, že by nebolo fér, aby náhla technická závada rozhodla o víťazke a ponúkla Nathalie, že preteky dokončia spoločne. Bok po boku sa pustili do náročného stúpania cez Kok-Ayrik a do cieľa vošli spolu. Klobúk dole pred oboma za úžasnú jazdu a veľká poklona Peggy za krásne športové gesto.

 

Peggy MarvanováPeggy MarvanováPeggy Marvanová
Zdroj foto: FB profil Peggy Marvanovej

 

Druhý tohtoročný triumf na novom bicykli Lapierre

Tento rok v máji si u nás v Mojekolo Peggy vyzdvihla svoj nový bicykel Lapierre ProRace CF 8.9 a o cca. dva týždne neskôr už na ňom zvládla vyhrať Trans Balkan Race medzi ženami a dôjsť štvrtá v celkovom poradí. Aktuálna výhra na Silk Road Mountain Race 2023 v Kyrgyzstáne je tak druhým tohtoročným víťazstvom pre Lapierre a Peggy Marvanovú.

 

Peggy

 


 

Mohlo by vás zaujímať: