7. 7. 2022

HJC: Prilby s 50-ročnou tradíciou, ktoré vozí aj Chris Froome, štvornásobný víťaz Tour de France

HJC a cyklistická legenda Chris Froome

Prvým známym UCI tímom, ktorý začal jazdiť s prilbami HJC bol v roku 2018 belgický tím Lotto Soudal. V prilbách Ibex 2.0 a Furion 2.0 sa objavovali na štartoch do konca sezóny 2020. Na začiatku roka 2021 potom HJC oznámilo oficiálnu spoluprácu s dvomi inými tímami.

 

HJC Ibex 2.0HJC Furion 2.0HJC Ibex a Furion pre tím Lotto Soudal

 

Prvou tohtoročnou spoluprácou bolo v januári ohlásenie trojročné partnerstvo s francúzskym AG2R Citroën Team. Pár dní na to sa medzi podporovanými tímami zaradil aj Israel Premier Tech s hviezdnym Chrisom Froomom v zostave. Pre oba tímy nachystalo HJC dva svoje najikonickejšie modely Ibex 2.0 a Furion 2.0 v tímových farbách. Spolu s profesionálnymi jazdcami bude HJC pracovať na ich ďalšom zdokonaľovaní.

 

Chris Froome a Israel Start-Up NationAG2R Citroen Team

 

Unikátna technológia Coolpath a Selfit

HJC je jedným z mála výrobcov prilieb s vlastným vývojovým a testovacím centrom, ktoré je vybavené aj aerodynamickým tunelom. Práve tam ladia inžinieri HJC prilby k dokonalosti. V tuneli vznikala aj unikátna technológia Coolpath pre dve najlepšie cyklo prilby HJC - spomínaný Ibex a Furion.

 

 

Coolpath nahrádza vnútorné polstrovanie a umožňuje vzduchu prúdiť medzi hlavou a prilbou. Jazdcovi tak zaisťuje perfektné odvetranie hlavy. Revolučný je aj systém Selfit, druhá zo špeciálnych technológií HJC. Selfit odhodil štandardné uťahovacie koliesko vzadu a nahradil ho systémom, ktorý sa automaticky prispôsobuje každému zátylku. Dámam naviac poskytuje dosť miesta pre natiahnutie copov.

 

HJC Systém selfitSystém SelfitSystém selfit umožňuje natiahnutie copu

 

Prilby pre profíkov aj hobbíkov

Ibex 2.0 a Furion 2.0 sú prémiové prilby pre jazdcov, ktorí hľadajú kvalitu bez akýchkoľvek kompromisov. Komfort, perfektné odvetranie a nízku hmotnosť oceňujú hlavne cestní cyklisti, ktorí v sedle trávia tisíce kilometrov ročne. Profíkom je určený aj rad Adwatt s časovkárskym a triathlonovým modelom.

 

HCJ AtaraHJC AtaraHCJ Valeco

 

Pre "obyčajných" cyklistov má HJC v ponuke ešte ďalšie dva modely - Valeco a Atara. Strednú triedu reprezentuje Valeco. Je to moderná prilba na cestný bicykel aj MTB s perfektným odvetraním, ktorá je o iba 30 g ťažšia, ako ikonický Ibex 2.0. Atara je potom vstupným modelom do sveta HJC, ponúkne vám komfort aj aerodynamiku prilieb HJC za prijateľnú cenu. Je to skvelá prilba na každodenné jazdenie po meste aj do prírody.

 


 

Ďalšie cyklo čítanie:

4 aplikácie na bicykelObliekame sa na bicykel jar/leto