19. 7. 2022

JBC 4X Revelations 2022 je za nami: Slávik na Ghost potvrdil formu!

Cez víkend 15.-16.7.2022 sa v JBC bikeparku v Jablonci nad Nisou uskutočnil už 9. ročník pretekov svetovej série vo fourcrosse horských bicyklov s názvom JBC 4X Revelations a ročník to bol opäť viac ako vydarený. Po ľahkom popoludňajšom daždi sa na kopec začali schádzať fanúšikovia, lační po adrenalínovom zážitku najlepších fourcrossových pretekov sveta, a dočkali sa. Počasie vyšlo na jedničku a rideri si tak mohli užíť pretekanie pred bláznivým publikom, ktoré v priebehu súťažného víkendu malo viac ako 10 000 návštevníkov.

Hlavné preteky  mužov

Hlavné preteky mužov ovládol už po deviatykrát v rade zatiaľ neporazený lokálny pretekár a organizátor celej akcie v jednej osobe Tomáš Slavík na bicykli Ghost, ktorý nedal ani v jednej z jázd súperom šancu.

"Všetci čakajú, že vyhrám, hovoria, či to už nie je nuda a či ma to stále baví, ale preteky JBC 4X Revelations sú pre mňa snáď najťažšie v sezóne, pretože nielen pretekám, ale týždne predtým akciu organizujem, som pod veľkým tlakom fyzicky aj psychicky a preto je pre mňa víťazstvo a spokojní návštevníci vždy tou najväčšou odmenou a satisfakciou po týždňoch práce aj tréningu. Všetkým ďakujem za mega podporu a fandenie," povedal ešte pred pretekmi Tomáš Slavík.

Na druhom mieste sa umiestnil poľský pretekár Gustaw Dadela, na treťom a piatom mieste sa umiestnili lokálni pretekári Petr Pala a Dominik Kvapil. Štvrtú priečku potom obsadil český talentovaný rider Mikuláš Nevrkla.

JBC 4X 2022JBC 4X 2022

Výsledky MUŽI JBC 4X Revelations:

1. Tomáš Slavík
2. Gustaw Dadela
3. Petr Pala

Ženská kategória

Ženská kategória potom priniesla veľké prekvapenie, kedy taktiež domáca bikerka Anna Slancová dokázala v neľahkej lesnej sekcii predbehnúť anglickú pretekárku Josie McFall, ale aj úradujúcu majsterku sveta Michaelu Hájkovú a došla si do cieľa pre ďalšie fenomenálne víťazstvo pre Jablonec.

JBC 4X - MužíJBC 4X - ženy

Výsledky ŽENY JBC 4X Revelations:

1. Anna Slancová
2. Josie McFall
3. Michaela Hájková

Revelations KIDS race a doprovodný program

Ostré súboje lakeť na lakeť priniesli aj piatkové preteky Revelations KIDS race, kde si v mladšej kategórii pre zlato prišiel Adam Beneš, v staršej potom Jáchym Vaněk.

Bohatý bol aj sprievodný program. Nad hlavami početného publika v Jablonci nad Nisou predviedol neskutočnú show majster Európy v akrobatickom lietaní a víťaz pretekov Red Bull Air Race Martin Šonka. Jeho prelety hlavou dole len kúsok nad divákmi boli absolútne dych vyrážajúce. Vydaril sa aj sprievodný hudobný program, kapely aj DJs roztancovali snáď každého na kopci.

Z pohľadu organizátorov sa tento rok jednalo o jeden z najúspešnejších ročníkov, ktorý by nebol taký úžasný bez tisícov verných fanúšikov, ktorí preteky už pred rokmi vzali za svoj a do Jablonca sa schádzajú nielen z celej republiky, ale aj zo zahraničia. Obrovský kus práce odviedol už roky nemenný organizačný tím a samozrejme sponzori, bez ktorých by to nešlo: Liberecký kraj, mesto Jablonec nad Nisou, Red Bull, Ghost bikes, Rohozec, ARaymond, GoPRO, MK Cars, Kodak Jakoube, JBC bikepark a ďalšie.