3. 2. 2023

Lapierre sa po 11 rokoch vracia na súťažné XC trate

Lapierre oznamuje svoj oficiálny návrat na najvyššiu úroveň svetového cross-country. Reprezentovať ho bude nedávno predstavený Lapierre-Mavic Unity Team, ktorý bude pretekať na karbónových modeloch XR a Prorace.

 

Lapierre je späť

Po 11-ročnej odmlke sa Lapierre vracia do elitnej XC súťaže. Kozmopolitný tím, zložený z troch jazdcov a troch jazdkýň chce zažiariť na najväčších akciách na tratiach UCI XCO a XCC. Ženský tím tvorí dánska jazdkyňa Malene Degn, 8. na posledných majstrovstvách Európy a sveta v roku 2022, anglická jazdkyňa Annie Last, vicemajsterka XC maratónu v roku 2022, a mladá a nádejná francúzska jazdkyňa Isaure Medde, šampiónka v XC2 Elimina vo francúzskom šampionáte U23 v rokoch 2021 a 2022.

 

LapierreLapierreLapierre

 

V mužskej kategórii povedie tím skúsený dánsky jazdec Sebastian Fini Carstensen, sedemnásobný dánsky šampión a dvojnásobný vicemajster Európy XCO 2021/2022, švajčiarsky jazdec Thomas Litscher, bronzový z majstrovstiev sveta XCC 2022 a nórsky jazdec Erik Haegstad, 2021 nórsky šampión XCO a XCC.

 

LapierreLapierreLapierre

 

Poslaním tímu Lapierre-Mavic Unity bude zažiariť vo Svetových pohároch, ale tiež byť prítomný na dvoch nasledujúcich olympiádach. Tím povedie Céline Hutsebaut a jej spoločnosť VaillantTT. Céline Hutsebaut má bohaté skúsenosti s vedením MTB tímu UCI Elite International.

 

XR a Prorace CF

Tím Lapierre-Mavic Unity bude jazdiť na novom horskom bicykli Lapierre XR, celoodpruženom modeli, alebo na hardtailovom Prorace CF. Oba modely sú špeciálne navrhnuté pre XCO a XCC a sú vyrobené z UD SLI karbónu, ktorý je zárukou ľahkosti a vysokého výkonu. Mavic bude sprevádzať športovcov na ich ceste k víťazstvu s tým najlepším vybavením v podobe prilieb a karbónových kolies Crossmax SL Ultimate.

 

lapierre

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

Lapierre Norco Look