12. 10. 2022

Pomohli sme roztočiť kolesá pre Fenix a získali "Řád hrdého Fenixe"

Prekonajte sami seba a roztočte kolesá pre dobrú vec! Tak znelo hlavné heslo dobročinného virtuálneho cyklopreteku, ktorý pod taktovkou neziskovej organizácie ParaCENTRUM Fenix prebiehal v dňoch 3.-17. septembera 2022. Počas tejto doby pretekári zbierali kilometre do svojich obľúbených aplikácií. Tí najlepší potom od Mojekolo a ďalších sponzorov dostali hodnotné vecné ceny. Výťažok zo štartovného bol použitý na rehabilitáciu klientov po poškodení miechy.

 

Jazdilo sa od 3. do 17. 9. 2022

Symbolický štart virtuálneho závodu prebehol 3. septembra 2022 na cyklotrase pri nákupnom centre Olympia Brno. Potom už bolo na účastníkoch, aby si zaznamenávali výjazdy a zbierali kilometre do aplikácie. Jazdiť sa mohlo na bicykli, kolobežke, handbiku, vozíku s prídavnými kolieskami, individuálne alebo v tíme, ale hlavne kedykoľvek a kdekoľvek! Na najaktívnejších účastníkov potom v pomyselnom cieli čakali vecné ceny.

 

Roztoč  Roztoč

 

Pretekárov bolo tento rok celkom 123 a bolo to zábavné, ale zároveň napínavé od štartu až do samotného cieľa. Pre ParaCENTRUM Fenix pretekári celkom prešli 25 737 km na 692 jazdách, na ktorých strávili 1 824 hodín. Účastníci a partneri akcie tak spolu prispeli na dofinancovanie rehabilitácií klientov ParaCENTRA Fenix čiastkou 113 050 Kč (v prepočte viac ako 4 500 €) .

 

Mojekolo má "Řád hrdého Fenixe"

Tohtoročný druhý ročník sme podporili vecnými cenami. Pre najlepších juniorských pretekárov sme do závodu venovali prilby, svetlá a brašničky na bicykel. Organizátori nás za to odmenili Rádom hrdého Fenixa a poslali nám pamätný diplom. Ďakujeme a víťazom gratulujeme!

 

Řád

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

DPNK Aukce Zapni světlo