1. 6. 2022

"Konečne držiak na mobil, ktorý funguje!" pochvaľuje si SKS Compit ultrabikerka Peggy Marvanová

Markéta 'Peggy' Marvanová je najlepšou ultramaratónskou cyklistkou v Česku. Na svojom konte má víťazstvo na najdlhších MTB pretekoch sveta a v dobe koronavírusovej podnikla výzvu nazvanú Korona Himaláje. Na bicykli v Alpách vtedy nastúpila výšku, ktorá zodpovedá všetkým 14 himalájskym osemtisícovkám. Pre Peggy je jednoducho bicykel tým, čo pre normálnych ľudí obývačku, takže na výbere doplnkov si dáva záležať. Prečo si vybrala držiak od SKS Germany, opisuje vo svojej recenzii.

 

Poriadny držiak mi dlho chýbal

Dlhé roky som bola nespokojná s držiakmi mobilu na bicykel. "Prečo je také zložité, aby konečne niekto prišiel s niečím poriadnym?" hovorila som si často až nahnevane. Keď som robila v Prahe Messengera a rozvážala jedlá a zásielky, dlho mi chýbal poriadny držiak. Skúsila som ich niekoľko. Vždy bolo niečo zle.

Raz povolil kĺb na otáčanie držiaka, takže mobil padal a točil sa, aj keď to nikto nechcel. Inokedy rovno celý držiak pripomínal len kôpku plastu, čo nedrží pohromade, nieto ešte aby držal mobil. Do niektorých držiakov sa potom môj mobil vôbec nezmestil alebo to bolo o kúsok a sťažovalo to manipuláciu.

V nepremokavých brašničkách určených špeciálne na mobil bolo zase ťažké mobil ovládať. Pri daždi bolo ovládanie mobilu cez plastový kryt skoro nemožné, takže som aj tak musela mobil vyberať a trápiť sa pri jazde s náročnou manipuláciou.

 

Peggy Marvanová

 

Mobil v ňom drží a ani sa nepohne

Napokon vlani som našla taký držiak, aký som dlho hľadala. Mobil v ňom drží a ani sa nepohne. Ľahko sa s ním manipuluje, takže ho pri ľahkom cviku zložíte aj nasadíte jednou rukou počas jazdy. To je super hlavne v prípadoch, keď chcem mobilom vyfotiť nejakú momentku. Navyše tu je jeho minimalistické prevedenie – koniec všetkým univerzálnym ohrádkam – SKS Compit víťazí na plnej čiare. Som extrémny gramár a zbytočnú záťaž na bicykli jednoducho nestrpím.

 

SKS CompitAdaptér na držák SKS CompitPeggy Marvanová s držákem SKS Compit

 

Výdrž držiaka pri jazde terénom je skvelá. To je dôvod, prečo sa nebojím a tento rok s ním vyštartujem na vyhlásenom extrémnom závode 1000miles Adventure. Nemecký výrobca SKS Germany na svojom webe pre jazdu v teréne odporúča aj ľahší a minimalistickejší model držiaka Compit Stem. Musím sa priznať, že terénna jazda s týmto modelom u mňa vzbudzuje isté pochybnosti. Ale nemám otestované, súdim len podľa fotiek.

 

SKS CompitSKS Compit

 

Plusy a mínusy držiaka SKS Compit podľa Peggy Marvanovej

+ Pasuje na všetky smartphony, stačí si vybrať púzdro, alebo nalepiť SKS Compit Universal Adapter na váš obal

Pasuje na všechny smartphony, stačí si vybrat pouzdro, nebo nalepit SKS Compit Universal Adapter na váš obal
+ Pevné a spoľahlivé uchytenie mobilu na výšku aj na šírku
+ Možnosť uchytenia svetla alebo baterky k držiaku pomocou SKS Compit Light Adapter
+ Pre daždivé počasie ponúka výrobca nepremokavý kryt s kvapôčkami SKS Smartbag
+ Nikam sa nepohne, ani keď vojdete do terénu 
+ Možnosť pripojenia špeciálnej powerbanky SKS +Com/Unit Powerbank
 Zaberie celkom dosť miesta na riadidlách (dá sa vyriešiť verziou SKS Compit Stem na upevnenie na predstavci)
 Pre niekoho možná cena. Za mňa je ale primeraná kvalite

 

Obal pro SKS CompitPowerbanka SKSSKS CompitŘada SKS Compit

 

Ultramaratónske úspechy Peggy Marvanovej

Markéta 'Peggy' Marvanová je česká vytrvalostná „ultra“ cyklistka, najmladšia pokoriteľka amerických pretekov The Great Divide Tour 2015 (4 418 km) a jeho víťazka v roku 2017. O dva roky neskôr sa stala v kategórii žien víťazkou najdlhších MTB pretekov Race, ktoré štartovali pri Atlantickom a končili pri Pacifickom oceáne. Preteky dlhé neuveriteľných 8 100 km viedli cez 13 štátov USA a Peggy ich zvládla za úctyhodných 48 dní a 22 hodín. V dobe koronavírusovej podnikla výzvu nazvanú Korona Himaláje. Na bicykli v Alpách vtedy nastúpila výšku, ktorá zodpovedá všetkým 14 himalájskym osemtisícovkám. Svoje výkony často spája s organizovaním dobročinných zbierok. Jazdí dlhodobo na bicykloch značky Lapierre.

 


 

Ďalšie cyklo čítanie:

Rozhovor s Peggy Marvanovou Kola Peggy Marvanové 4 appky na kolo