18. 6. 2024

Slavíkov nabitý víkend: Val di Sole, Innsbruck. Výhra a 'prehra' v rozmedzí 12 hodín

Prvé preteky svetovej série 4X Pro Tour vo Val di Sole v Taliansku a Dual Slalom Crankworx Innsbruck Rakúsko v rovnaký víkend? Nie je problém! Tomáš Slavík na Ghost sa zúčastnil oboch pretekov a to v rozmedzí 12 hodín medzi pretekmi. Solídna logistická a fyzická písomka, kedy dokázal zvíťaziť v Taliansku pred divokým publikom a pár hodín na to po technických problémoch skončiť na 9. mieste na Crankworx.

 

Val di Sole

"Keď som videl, že 4X Pro Tour a Crankworx sú v rovnaký víkend, tak som na to chvíľu pozeral a hovorím si: 'Hej ono to pôjde... challenge accepted!' Takže sme všetko naladili a nachystali tak, aby sa to dalo zvládnuť a ideme do toho,“ spomína Slavík, ako sa začala tohtoročná logistická výzva.

 

Slavík a GhostSlavík a Ghost
Foto: Charles Robertson, Clint Trahan

 

Innsbruck

"V piatkových pretekoch 4X Pro Tour vo Val di Sole sa mi podarilo vyhrať. Neskutočná atmosféra, neskutočné preteky, všetko ako má byť - ja ten fourcross jednoducho milujem. Avšak ihneď po dojatí som sa vydal smer Innsbruck, ktorý je 3 hodiny od Val di Sole a začala nočná jazda, pretože preteky štartovali už o 8 ráno tréningami. Cítil som sa až prekvapivo dobre a na novom bicykli som sa cítil božsky. Myslím, že mi to otvorilo ďalšie možnosti, ktoré som predtým nemal, aby som mohol zrýchliť,“ rekapituluje pocity pred pretekmi v Innsbrucku dlhoročný jazdec Ghost.

 

Slavík a Ghost
Foto: Charles Robertson, Clint Trahan

 

"Po pohodovej kvalifikácii som bol na 4. mieste, čo je pecka pretože viem, že dokážem ešte veľa času v závode stiahnuť a ostatní chlapci to vedia tiež. Bohužiaľ v 1/8 finále som mal technický problém a o 0,006 sekundy to nevyšlo. Toto je racing, tak to jednoducho je, ale odchádzam s pocitom, že všetko je fajn, idem ďalej a ešte si to s chlapcami na Crankworx tento rok rozdám. Je čas vydýchnuť pár dní po tomto maratóne a smer prípravy na JBC 4X Revelations, ktorý sa ide za mesiac," naznačuje svoje najbližšie plány.

 

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

Ghost E-Teru Pro B750 víťazom porovnávacieho testu elektrobicyklov na iDnes.cz

Ghost E-Teru Pro B750 víťazom porovnávacieho testu elektrobicyklov na iDnes.cz

Tucet terénnych elektrobicyklov s pevnou zadnou stavbou prešiel rozsiahlym testom. Skúsení jazdci aj úplní nováčikovia posudzovali jazdné vlastnosti či mieru asistencie elektromotora, merali dojazdovú vzdialenosť. Do testu redakcie Mladej Fronty Dnes zaradili tucet elektrobicyklov šesť českých a šesť zahraničných značiek a prvú priečku s najvyšším počtom bodov urval Ghost e-Teru Pro.

Zaostrené na bike Anne Terpstry, víťazky Cape Epic 2024

Zaostrené na bike Anne Terpstry, víťazky Cape Epic 2024

Formácii Ghostu sa v tohtoročnom Cape Epicu darilo. Málokto má na svojom konte vyhraných osem z ôsmich etáp a to sa tento rok dvojici Anne Terpstra a Nicole Koller podarilo. Nemalou mierou sa na tom podieľal samozrejme aj zvolený materiál, ktorý si teraz krátko predstavíme v podaní biku Anne Terpstry.

Nová generácia legendárneho XC hardtailu Ghost Lector sľubuje ultimátny výkon

Nová generácia legendárneho XC hardtailu Ghost Lector sľubuje ultimátny výkon

Lector nie je len bicykel. Je to Cross-Country revolúcia. Jeho elegantný dizajn, agilita a prémiové komponenty nastavujú nový štandard vo výkone aj konštrukcii. Pripravený je na dobývanie závodných tratí a posúvanie limitov až za hranice možností.