23. 4. 2024

Nová generácia legendárneho XC hardtailu Ghost Lector sľubuje ultimátny výkon

Lector nie je len bicykel. Je to Cross-Country revolúcia. Jeho elegantný dizajn, agilita a prémiové komponenty nastavujú nový štandard vo výkone aj konštrukcii. Pripravený je na dobývanie závodných tratí a posúvanie limitov až za hranice možností.

 

Úplne nový ultraľahký rám

Každý detail nového hardtailu Lector od Ghost je optimalizovaný pre maximálny výkon. Novo vyvinutý celokarbónový rám vyrobený z ľahkého alebo ultraľahkého karbónu (model WC a PRO) je nielen oslňujúci vzhľadom, ale ponúka aj ideálne vyvážený pomer medzi váhou a tuhosťou. Jeho špecifická závodná geometria je navrhnutá pre precízne ovládanie a maximálnu agilitu na technicky náročných trailoch.

Nový Lector vyvíjal Ghost v úzkej spolupráci s pretekárkami z Ghost Factory Racing Teamu, ktoré na tohtoročnom Cape Epic pozbierali počas ôsmich etáp osem víťazstiev. Vďaka nim je nový bike od Ghost technicky optimalizovaný tak, aby zvládal naplniť aj tie najnáročnejšie požiadavky závodných XC jazdcov. Za maximálnym výkonom mieri aj systém odpruženia, ktoré sa pohybuje od 110 mm (veľkosť XS-M) do 120 mm (veľkosti L/XL).

 

Ghost LectorGhost Lector

 

Modelový rad Lector

Hardaily Lector sú dizajnované tak, aby spĺňali najnáročnejšie požiadavky sveta XC závodov a nastavovali nový štandard vo výkone a inovácii. Dostupné sú v prevedení: Lector World Cup 30, Lector Pro, Lector Advanced a Lector Universal.

Lector World Cup 30 je najlepšou voľbou pre ambicióznych pretekárov. Vybavený je najnovšími technickými inováciami, ako sú komponenty Sram XX Eagle Transmission, ultraľahký karbónový rám, vidlica Rock Shox SID Ultimate, teleskopická sedlovka alebo minimalistické vodítko reťaze. Vďaka tomu ponúka bezkonkurenčný výkon na najvyššom možnom leveli. Precíznosť v detailoch sa prejavuje aj v dizajnovom riešení kokpitu One-Piece Cockpit s integrovanou kabelážou, ktorá ponúka nielen esteticky príjemný vzhľad, ale aj znížený odpor vzduchu, čo ešte viac posilňuje hladkú jazdu.

 

Ghost Lector
Ghost LectorGhost LectorGhost Lector

 

Pre náročných jazdcov, ktorí odmietajú kompromisy, je ideálnou voľbou model Lector Pro s vidlicou Fox Float 34 a výberom špičkových komponentov, ktorý nastavuje nový štandard výkonu a spoľahlivosti. Lector Advanced, vybavený vidlicou Rock Shox SID, je perfektný bike pre všetkých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie, napriek tomu výkonné MTB. Pre všetkých nadšencov, ktorí si užívajú objavovanie nepreskúmaných chodníkov, je jasnou voľbou Lector Universal, ktorý je s vidlicou od Rock Shox pripravený na každú výzvu.

 

 

Výbava novej generácie Ghost Lector

— Celokarbónový rám z ultraľahkých uhlíkových vlákien (model World Cup a model Pro)
— Vylepšená závodná geometria
— Odpruženie so zdvihom 110 mm (veľkosti XS-M) až 120 mm (veľkosti L a XL)
— 29“ kolesá
— One-Piece Cockpit s integrovanou kabelážou (model Lector World Cup 30)
— Teleskopická sedlovka (model Lector World Cup 30)

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

 

Zaostrené na bike Anne Terpstry, víťazky Cape Epic 2024

Zaostrené na bike Anne Terpstry, víťazky Cape Epic 2024

Formácii Ghostu sa v tohtoročnom Cape Epicu darilo. Málokto má na svojom konte vyhraných osem z ôsmich etáp a to sa tento rok dvojici Anne Terpstra a Nicole Koller podarilo. Nemalou mierou sa na tom podieľal samozrejme aj zvolený materiál, ktorý si teraz krátko predstavíme v podaní biku Anne Terpstry.

Ženy z Ghost Factory Racing ovládli Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Ženy z Ghost Factory Racing ovládli Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Cape Epic je považovaný za najslávnejší a zároveň najťažší etapový MTB závod na svete. Tohtoročný jubilejný 20. ročník úplne ovládli ženy z Ghost Factory Racing Teamu a 8 vyhranými etapami si zaistili celkové prvenstvo v kategórii UCI Women. Dánsky jazdec Sebastian Fini na Lapierre skončil druhý v kategórii UCI men.

Slávik na Ghost späť na bedni! Po problémoch v Chile bral v Mexiku bronz

Slávik na Ghost späť na bedni! Po problémoch v Chile bral v Mexiku bronz

Tomáš Slavík sa vrátil na stupne víťazov! Pri druhom kole svetovej série Red Bull Guanajuato Cerro Abajo v Mexiku získal bronzovú medailu. V neskutočne dramatickom a tesnom závode Slavík vybojoval 3. miesto a zlepšil si náladu po technickom probléme v predchádzajúcom kole v Chile. Skvelý a zaslúžený comeback!