14. 5. 2024

Svetový pohár horských bicyklov v Novom Měste na Moravě: Príďte fandiť, testovať bicykle a stretnúť sa s Evou Adamczykovou

Od 24. do 26. 5. 2024 zažije Vysočina Aréna ďalší diel najprestížnejšieho seriálu pretekov horských bicyklov UCI MOUNTAIN BIKE WORLD SERIES. Akcia odštartuje v piatok pretekmi mužov a žien U23 v Short Tracku. Všetky preteky elitných kategórií sa ale pôjdu v sobotu a nedeľu. Po celý víkend potom bude prebiehať Test Fest s možnosťou vyskúšania takmer 300 bicyklov a elektrobicyklov značiek ako Ghost, Lapierre, Pells a ďalších. Sprievodný program potom ponúkne napríklad autogramiádu a rozhovor s ambasádorkou Mojekolo, zlatou a bronzovou olympíjskou medailistkou Evou Adamczykovou.

 

Sobota a nedeľa v znamení závodov elitných kategórií

Závodný itinerár začína ľan zľahka piatkovými Short Trackmi mužov a žien U23. O to nabitejšie potom budú sobota a nedeľa. Konkrétne v sobotu sa pôjde Svetový pohár v Short Tracku (XCC) a verejné závody Open Maratón a Night Race (+ UCI Junior Series chlapcov a XCO závody oboch kategórií U23), v nedeľu potom Svetový pohár v maratóne (XCM) a olympijskom cross-country (XCO) (+ UCI Junior Series dievčat).

 

UCI

 

Test Fest s bicyklami, Ghost, Lapierre, Pells a mnohými ďalšími

Test Fest tento rok narástol do väčších rozmerov a ponúkne hneď 283 testovacích bicyklov! Biky budú na testovanie pripravené v piatok od 16 do 19 hodín, v sobotu celý deň od 9 do 18 hodiny a v nedeľu potom od 9 do 14 hodiny a rezervácie už je možné vytvárať cez jednotný rezervačný systém.

Medzi bicyklami budú na vyskúšanie top modely značiek z našej ponuky. Ghost sľubuje k otestovaniu napríklad Lector FS, model, na ktorom dievčatá z Ghost Factory Racing tento rok ovládli Cape Epic. Lapierre privezie napríklad model XR 7.9 – stroj Sebastiana Finiho z Cape Epicu. Český Pells potom poskytne napríklad našliapané XCéčka Duke 1 a Duke FS 2. Kompletný zoznam testovacích bicyklov všetkých značiek vrátane rezervačného systému nájdete na webe akcie.

 

Sprievodný program s Evou Adamczykovou a ďalšími hviezdami

Za novou tribúnou E vznikne "námestíčko" - otvorený priestor ideálny pre konanie talk shows, besied či predstavovačiek. Fanúšikovia sa tu môžu tešiť na stretnutie so zaujímavými hosťami, napríklad so zlatou a bronzovou olympijskou medailistkou v snowboardcrosse Evou Adamczykovou. Tú v nedeľu o 11:45 vyspovedá na pódiu populárny moderátor Daniel Stach. Po rozhovore bude nasledovať autogramiáda. Na stánku Ghost potom v nedeľu o 9:30 a 13:00 prebehne súťaž s Evou o vecné ceny Ghost.

 

Eva Adamczyková

 

Okrem Adamczykovej ponúkne sprievodný program aj stretnutie s populárnym českým MTB youtuberom Davidom Polesným alias Trail Hunterom a ďalšími. V pláne sú aj exhibície - vystúpi napríklad majster sveta v biketriale Vašek Kolář so svojou Vasha show.

 

Nové Město na Moravě bude ako obvykle poriadna jazda!

Prvé tohtoročné Svetové poháre v Brazílii ukázali, že elita je v tomto olympijskom roku extrémne vyrovnaná. Už teraz je tak jasné, že sa v Novom Měste odohrá skutočne špičkový závodný program a v akcii budú tie najväčšie esá svetovej cyklistiky. My v Mojekolo máme svojich favoritov jasných, minimálne na nedeľné XCO preteky žien určite - #dyckyghost!

 


 

Súvisiace články:

Zaostrené na bike Anne Terpstry, víťazky Cape Epic 2024

Zaostrené na bike Anne Terpstry, víťazky Cape Epic 2024

Formácii Ghostu sa v tohtoročnom Cape Epicu darilo. Málokto má na svojom konte vyhraných osem z ôsmich etáp a to sa tento rok dvojici Anne Terpstra a Nicole Koller podarilo. Nemalou mierou sa na tom podieľal samozrejme aj zvolený materiál, ktorý si teraz krátko predstavíme v podaní biku Anne Terpstry.

Ženy z Ghost Factory Racing ovládli Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Ženy z Ghost Factory Racing ovládli Cape Epic. Fini na Lapierre skončil druhý

Cape Epic je považovaný za najslávnejší a zároveň najťažší etapový MTB závod na svete. Tohtoročný jubilejný 20. ročník úplne ovládli ženy z Ghost Factory Racing Teamu a 8 vyhranými etapami si zaistili celkové prvenstvo v kategórii UCI Women. Dánsky jazdec Sebastian Fini na Lapierre skončil druhý v kategórii UCI men.

VIDEO: Predstavenie Lapierre XR 7.9

VIDEO: Predstavenie Lapierre XR 7.9

Lapierre si pri modeloch XR a XRM nachystal pre rok 2022 úplne nový rám, ktorý už na prvý pohľad zaujme zaujímavými farbami a po nasadnutí ponúkne skvelé jazdné vlastnosti. Marcel ho otestoval a zhodnotil prvé dojmy z jazdy. Testovaný bicykel: Lapierre XR 7.9