13. 5. 2021

Výbava profíkov z Giro d'Italia, ktorú môžete mať aj vy

Bicykle z Giro d'Italia

Tím Groupama-FDJ je už od roku 2002 spojený s cestnými bicyklami Lapierre. Hneď 4. etapa tohtoročného Gira znamenala veľký úspech pre Attilu Valtera. 22-ročný Maďar, ktorý jazdí vo farbách Groupama-FDJ, navliekol prvýkrát vo svojej kariére biele tričko pre najlepšieho mladého jazdca. Na tohtoročnom Giru pretekajú jazdci Groupama-FDJ na modeloch Aircode DRS, Xelius a Aerostorm.

Model Aircode DRS 2021 je už treťou verziou cestného špeciálu od roku 2014, kedy bol prvýkrát uvedený na trh. Prepracovaný Aircode dostal pre tento rok úplne nový rám inšpirovaný časovkárskym Aerostormem. Aircode DRS kombinuje agresívnejší posed s kompaktnejšou zadnou stavbou. Cieľom návrhárov bolo dosiahnutie lepšej aerodynamiky a väčšieho pohodlia, ako ponúkala predchádzajúca verzia. Xelius je potom vrchársky karbónový špeciál.

Svoje želiezko v ohni má v závode aj Merida. Model React je jedným z najpohodlnejších a najaerodynamickejších bicyklov na svete a zároveň hlavným bicyklom jazdcov z tímu Bahrain Victorious.

 

Lapierre Aircode DRSLapierre Aerostorm DRSLapierre Xelius SLMerida Reacto

 

HJC prilba priebežného lídra Alessandra De Marchiho

Na začiatku roka 2021 oznámila firma HJC oficiálnu spoluprácu s dvoma tímami World Tour. Prvou tohtoročnou spoluprácou bolo v januári ohlásenie trojročného partnerstva s francúzskym AG2R Citroën Team. Pár dní na to sa medzi podporovanými tímami zaradil aj Israel Start-Up Nation, za ktorý jazdí aj cyklistická legenda Chris Froome.

Jeho tímový kolega Alessandro De Marchi s prilbou HJC na hlave navliekol po 4. etape tohtoročného Gira ružový dres priebežného lídra. Ako AG2R Citroën Team, tak Israel Start-Up Nation využíva dva najikonickejšie modely HJC - Ibex 2.0 a Furion 2.0. Značka HJC patrí k najväčším výrobcom motocyklových prilieb na svete a skúsenosti, ktoré za 50 rokov svojej existencie v HJC nazbierali, sa v roku 2017 rozhodli zúročiť pri výrobe prilieb na bicykel. Viac sa o prilbách HJC dočítate tu.

 

HJC Ibex 2.0HJC Furion 2.0Alessandro De Marchi - zdroj foto: www.ilfattoquotidiano.it

zdroj foto: www.ilfattoquotidiano.it

 

Profesionálne dresy Santini

Talianska firma Santini šije cyklo oblečenie už od roku 1965 a o jej kvalitách svedčí treba fakt, že je už od roku 1988 partnerom UCI. Známy pruhovaný dres pre najlepšieho jazdca tak vzniká v Taliansku práve vo fabrike Santini. Firma je dodávateľom dresov pre profesionálne tímy a dresy Santini obliekajú aj národne reprezentácie Argentíny, Slovinska, Austrália alebo Slovenska. Na Giro d'Italia pretekajú v dresoch Santini tím TREK-Segafredo. Trikot aj kraťasy vo farbách tohto amerického tímu si môžete u nás tiež zaobstarať.

 

Dresy Santini pre Trek SegafredoSantini dres Trek SegafredoSantini šortkyOblečenie Santini

zdroj foto: www.racing.trekbikes.com

 


 

Ďalšie zaujímavosti pre cestných cyklistov:

104. ročník Giro d'ItaliaPrilby HJCBicykel Peggy