14. 1. 2023

Zaostrené na bicykel Damjana Siriškiho. Ako lieta jeho nová e-raketa?

Damjan Siriški je známy ako biker, youtuber a v poslednej dobe aj ako veľký propagátor kanadských bicyklov Norco. Na začiatku novembra ukázal svoju novú e-raketu Norco Sight VLT, ktorá nahradila jeho doterajší elektrobicykel od Husqvarny. A pretože je Damjan nielen ambasádorom Norco, ale aj ambasádorom Mojekolo, zaostrili sme na jeho novú mašinu a prehodili pár slov o pocitoch z jazdy a doplnkoch, ktoré na Sighta VLT nahodil.

 

Damjanova raketa Norco Sight VLT

Norco Sight v Damjanových rukách nie je žiadnou novinkou, ale Sight s označením VLT vybaľoval z krabice iba pred pár dňami. "Ako to už pri bicykloch značky Norco býva, po vybalení z krabice ma opäť prekvapilo, že bicykel je naživo ešte oveľa krajší ako na obrázkoch z internetu a eufória pri rozbaľovaní išla do maxima," spomína Damjan.

 

Norco Sight VLT A2

 

Nový Norco Sight VLT A2 na 29" kolesách má hliníkový rám s all-mountain geometriou, odpruženie ROCKSHOX s kombináciou zdvihov 160 mm vpredu a 150 mm vzadu, vo svojej triede aj najlepším pohonným systémom SHIMANO STEPS EP8 a tiež krásnu sýto červenú farbu. "Nový Sight VLT som vďaka spolupráci s Mojekolo okamžite okorenil odskúšanými plášťami Continental Trail King 29x2.4 a nasadil som tiež moje najobľúbenejšie pedále Exustar BMX, ktoré mimochodom vozím na všetkých mojich bicykloch.“ komentuje Damjan prvé úpravy na novom e-biku.

 

NorcoNorcoNorco

 

Sight VLT pre rok 2023 dostal batériu s neuveriteľnou kapacitou 900 Wh. Váži síce viac, ale má neskutočnú výdrž. Jazdci, ktorí by chceli pár kíl ušetriť si môžu objednať menšiu batériu s kapacitou 540 Wh alebo 720 Wh. Damjan by ale nemenil: "Kapacita batérie mi vyrazila dych. Dve až tri hodiny môjho jazdenia (používam najmä najsilnejší mód "Boost") spotrebujú podľa indikátora iba asi 1/4 celkovej kapacity. Nabíjam teda iba každú tretiu alebo štvrtú jazdu!" Ako teda Norco Sight VLT jazdí?

 

Damjan Siriški a Norco Sight VLT
CratoniSantiniSantiniNorco

 

Damjanova e-bike výbava:

1. Prilba Cratoni AllTrack
2. Okuliare Adidas Sport SP0057
3. Triko Santini Sasso Mojekolo
4. Šortky Santini Selva Mojekolo
5. Elektrobicykel Norco Sight VLT A2 29
6. Pedále Exustar PB535
7. Plášte Continental Trail King 29

 

Damjan SiriškiExustarDamjan SiriškiContinental

 

Prvé dojmy z jazdy

"E-bike je pre mňa veľmi dôležitý 'nástroj' pre tréning, tvorbu a zábavu a Sight VLT mi prišiel v najlepšej možnej dobe - krásne jesenné počasie so solídnymi teplotami. Pod kolesami sa neustále strieda mokrý a suchý povrch. Tieto podmienky ma nútia jazdiť na novom e-biku doslova každý deň,“ hovorí Damjan.

 

Norco a Damjan SiriškiNorco a Damjan SiriškiNorco a Damjan Siriški

 

Stačil ho už riadne prehnať a otestovať a je z neho úplne nadšený: „Odpruženie a 29“ kolesá vyžehlia pri jazde terénom aj veľké nerovnosti a bicykel je pri tom mimoriadne obratný a hravý. Skoky, technika, ťažké výjazdy aj zjazdy – všetko si na ňom užívam.“ Damjan sľúbil, že na jeho YouTube kanáli BIKE O'Clock bude priebežne dokumentovať aj jazdenie na tomto skvelom stroji a my sa nemôžeme dočkať.

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

Damjan Siriški Norco Elektrokola